Zahájení prodeje vstupenek mělo rychlý spád

Search
Close this search box.

Po dlouhé absenci živé kultury je informace o konání jakékoli akce světlem na konci tunelu. Jedním z takových světýlek je Národní festival Smetanova Litomyšl, který právě dnes začal prodávat vstupenky. Lační návštěvníci vzali prodejní systém útokem a během prvních pár minut bylo vyprodáno pět pořadů. Do hodiny už nebyly vstupenky na dalších sedm představení. Je ale nutno upozornit, že do systému pořadatelé uvolnili, z důvodu covidových opatření, polovinu kapacity koncertních míst.

Podle telefonátů, které ještě před zahájením prodeje pořadatelé vyřizovali, bylo jasné, že velký zájem bude o Večer na zámku v Nových Hradech, což se nakonec potvrdilo. Vyprodal se také Slavnostní zahajovací koncert a Má vlast Bedřicha Smetany v podání České filharmonie, Jazzová jízda v jízdárně s Janem Smigmatorem, komorní pořad Klíče od domova, koncert souboru Collegium 1704 v piaristickém kostele, Český hornový sbor v kapitulním kostele, koncert pěvce Adama Plachetky, Velké finále – OLÉ, které ale bude přenášeno do Klášterních zahrad, a Když chrám rozezní žestě. „Bohužel šel do prodeje omezený počet vstupenek, a to z důvodu vládních nařízení,“ upřesňuje ředitel festivalu Jan Pikna, proč byly některé pořady po pár minutách vyprodané. „Jsme rádi, že zájemce neodrazují hygienická opatření a o vstupenky je zájem.“

Ti, kteří neměli štěstí, mají stále naději na získání vstupenek. O sobotní půlnoci se totiž vrátí do prodeje nevyzvednuté rezervace z dnešního dne. „Doporučujeme proto nastavit hlídacího psa. K tomu snad budeme mít možnost, podle postupu rozvolňování, nějaká místa přidat,“ dává další naději Pikna. I v tomto případě je dobré mít nastaveného hlídacího psa, který by přidávané vstupenky zachytil.  

V prodeji jsou ovšem stále vstupenky na více než polovinu pořadů. Například na všechny opery, komorní pořady jako Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera, MenART 2021 pro Smetanovu Litomyšl nebo klavírní matiné Matyáše Nováka. Lístky seženete také na galakoncert Simony Šaturové a Petra Nekorance nebo na Českou Sinfoniettu.

Smetanova Litomyšl se uskuteční od 1. do 11. července a první i poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicítku pořadů, doprovodnou scénu Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz