Zažijte „Smetanku“ na trávníku

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 07.06.2019 , Zdroj: 5plus2 , Strana: 1 , Autor: PETR BROULÍK , Vytištěno: 731 105 , Rubrika: Titulní strana , Země: Česko

Jeden z nejznámějších hudebních festivalů startuje příští týden. Kdo nemá lístek, může zkusit Festivalové zahrady.

Lehněte si na deku, poslouchejte muziku. Tímto sloganem lákají organizátoři festivalu Smetanova Litomyšl do Klášterních zahrad všechny ty, kteří si chtějí festival zažít trochu jinak či třeba už nesehnali vstupenku na některý z koncertů či představení.

Festivalové zahrady nabízejí nejen o víkendech návštěvníkům program na celý den, v němž lze najít před večerním představením například Balet Národního divadla, StarDance nebo Pavla Šporcla a Gypsy Way Ensemble. Slavnostní zahajovací koncert festivalu ve čtvrtek 13. června v podání České filharmonie i závěrečné Velké finále – Musica Festival rovněž bude možné zhlédnout i z trávníků Festivalové zahrady na velké LED obrazovce.

Bach i Freddie si rozumějí

Dramaturgie zahrad si s klasikou hraje. Může se tak stát, že si naši návštěvníci vyzkoušejí dirigovat, zatančí si s baletkami a se smyčcovým kvartetem zjistí, že Bach s Mercurym by si vlastně hudebně velmi dobře rozuměli. „Konkrétně nás tady třeba hned o prvním Smetanově víkendu v sobotu 15. června čeká Balet Národního divadla a jeho pohybová dílna či pořad Jak Romeo a Julie tančili labutím trepák. A možná některým baletním kouskům naučí i diváky,“ říká mluvčí společnosti Smetanova Litomyšl Jana Bisová.

O dalších víkendech vystoupí ve Festivalových zahradách třeba dívčí kapela Vesna nominovaná na Cenu Anděl a violoncellistka Terezie Kovalová patřící k alternativní hudební scéně.

Na už tradičním Dnu s Českou televizí bude tancování se StarDance, projekce pohádky Čertí brko, bubenický workshop či AZ kvíz junior.

Výrazným prvkem Festivalových zahrad se staly všudypřítomné sedací vaky. Nabízejí pohodlné útočiště pro návštěvníky a také dávají příležitost pozvat „na kus řeči” některé významné festivalové hosty.

Každý večer nabízí velkoplošná obrazovka ve Festivalových zahradách projekce hudebních pořadů, záznamy koncertů či přímé přenosy festivalových pořadů. Hostesky v infostánku ochotně zapůjčí deku, lehátko i sedací vak. K němu si můžete přibrat dokonce i knihu či deskovou hru. Pak už stačí nechat si naplnit dobrotami piknikový košík, uvelebit se a užívat si. Festivalové zahrady jsou přístupné zdarma.

Program závisí i na počasí, proto je třeba sledovat facebook Smetanovy Litomyšle či www.festivalovezahrady.cz.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz