Zemřel Pavel Smutný

Search
Close this search box.

V noci z 18. na 19. května navždy odešel mecenáš české kultury, podporovatel mimořádných projektů, znalec a obdivovatel kvalitní hudby i výtvarného umění, dlouholetý příznivec a člen správní rady Smetanovy Litomyšle, JUDr. Pavel Smutný.

„Sám jsem Pavla vnímal jako velmi cenného stratéga s citem pro vysoké umění. I náš poslední rozhovor byl v tomto duchu nezaměnitelný a pro mě velmi hodnotný. Pavlovy jedinečné kvality budeme nejen na správních radách festivalu hluboce postrádat,“ prohlásil ředitel Smetanovy Litomyšle Michal Medek.
„Když jsme Pavla oslovili ke spolupráci, měl právě 50 let. Tehdy prohlásil: Je přede mnou deset, patnáct let aktivního života, které chci věnovat už jen smysluplným věcem. Smetanova Litomyšl tam rozhodně patří,“ vzpomíná emeritní ředitel Jan Pikna. „Dodával mi sebevědomí, byl hnacím motorem, ale i důležitou pojistkou rizikových projektů, které ho vždy nejvíc zajímaly. Má velkou zásluhu o rozvoj festivalu a bude nám chybět.“
Čest jeho památce! 
 
Bohemian Heritage Fund, jehož byl JUDr. Pavel Smutný presidentem, každoročně podporuje pilotní výstavy Smetanovy výtvarné Litomyšle. Zasloužil se také o některé projekty hudebního festivalu, v nedávné době o uvedení oratoria Jana Zástěry Nádech věčnosti, v němž ve své poslední roli zářila Soňa Červená.
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz