Během hodiny zmizelo dvanáct tisíc lístků

Search
Close this search box.

8.3.2012 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (dol)

 

Smetanova Litomyšl

Litomyšl – Milovníci vážné hudby mají radost i nervy. Včera totiž začal předprodej vstupenek na 54. ročník festivalu Smetanova Litomyšl.
Letos dali pořadatelé do prodeje jednadvacet tisíc vstupenek. Většina lidí si je kupuje přes internet. Přesto někteří stáli již v brzkých ranních hodinách před zámeckým informačním centrem. „Jsem tady od čtyř hodin a deseti minut, ale koupila jsem si lístky na vše, co jsem chtěla. Půjdu na balet, na zahajovací i na závěrečný koncert. Na Královnu víl do Nových Hradů. S vnoučaty půjdeme na Jakobína, s vnučkou na Čerta a Káču," řekla Marie Soukupová z Nových Sídel, která se na festival těší každý rok.
Dříve se stalo, že systém nezvládl velký nápor lidí, kteří si chtěli on­line zarezervovat lístky v jeden čas. Včera k tomu naštěstí nedošlo. „Na serveru bylo v jeden okamžik asi dvacet tisíc unikátních přihlášení. Co se týče zátěže, je festival Smetanova Litomyšl srovnatelný jen se začátkem velkých sportovních akcí, s play off. Ve srovnání s festivaly nebo muzikály je Smetanova Litomyšl zátěžově největší," informoval Martin Lokaj, jednatel společnosti Ticketportal, která zajišťuje prodej vstupenek.
Během první hodiny se prodalo dvanáct tisíc vstupenek a před čtrnáctou hodinou již byly prodané dvě třetiny všech, co šly do prodeje. Některé pořady jsou již úplně vyprodané. „Vyprodaný je koncert Jaromíra Nohavici, také externí koncert v Lanškrouně. Lístky již nejsou na operu La Traviata, La Bohéme, na jedno představení Carmen i reprízy Královny víl v Nových Hradech. Tady jsme ale jedno představení přidali, takže tedy lístky jsou," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna. Na všechny ostatní pořady lístky jsou. Do prodeje se následně vrátí i vstupenky, které si lidé rezervovali, ale nevyzvedli. Letos pořadatelé zkrátili dobu pro jejich vyzvednutí. „Po pěti pracovních dnech automaticky budou dány znovu do prodeje," dodal Jan Pikna.
Festival zahájí 14. června na druhém zámeckém nádvoří koncertem Česká filharmonie a Fazil Say.

Foto popis| O VSTUPENKY na Smetanovu Litomyšl byl velký zájem na internetu i v zámeckém informačním centru.
Foto autor| Foto: Deník/ Tereza Dolinová
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz