Co na sebe?

Search
Close this search box.

Formálně na klasiku

Ačkoli se zvyklosti časem proměňují a nejsou na celém světě stejné, u nás je stále zvykem na pořady klasické hudby volit formální oděv, tedy večerní společenský. To znamená pro pány tmavý oblek s košilí a kravatou, pro dámy šaty či sukni délky minimálně pod kolena nebo společenský kostýmek. Muži samozřejmě uzavřenou obuv, polobotky, dámy to mají s volbou obuvi poněkud komplikovanější. K formálnímu oděvu jistě patří lodičky, prakticky celá Litomyšl je ale vydlážděná historickou dlažbou se širokými mezerami, zámecká nádvoří jsou vysypána štěrkem. Pokud možno je tedy třeba se vyvarovat tenkých, vysokých jehlových podpatků.

Rodinné a přesahové pořady

Na rodinné pořady, koncerty s přesahem do jiných žánrů, odpolední pořady pro mládež a podobné nejsou požadavky na dress code až tak striktní, nikdy však nelze zvolit krátké kalhoty, tričko a sportovní či plážovou obuv. Takto oblečený návštěvník nemusí být do hlediště vůbec vpuštěn!

Pořady pod širým nebem

Pro „open air“ pořady konané v nádvoří zámku Litomyšl, kde i přes možnost zastřešení zůstává venkovní prostředí se svým kouzlem ale i negativy, nebo na zámku v Nových Hradech, je třeba oblečení přizpůsobit také aktuální předpovědi počasí a případně je doplnit o pléd či kabátek. I když vám pořadatelé na požádání bezplatně zapůjčí deku, vždy je dobře se připravit na padající noční chlad.

Jste-li držiteli vstupenek do sektoru „C“ v okrajových částech hlediště litomyšlského zámeckého nádvoří, počítejte s deštěm i při zatažené střeše. Za mírného deště sem zalétávají kapky, za bouřky do těchto míst může pršet významně. Nikdy proto neuškodí deštník či pláštěnka.

Festivalové centrum

informace návštěvníkům
+420 461 616 070
info@smetanovalitomysl.cz

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz