Do festivalu ZUŠ Open se letos zapojí přes 400 škol

Search
Close this search box.

TISK, Datum: 15.05.2023, Zdroj: Týdeník školství, Strana: 17, Autor: RED + ZUŠ OPEN, Vytištěno: 8 000, Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 16.05.2023 00:07, Čtenost: 50 000, Rubrika: Měli byste vědět, AVE: 14 651,77 Kč, Země: Česko, GRP: 0,56

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch, Smetanova Litomyšl

Letos posedmé se uskuteční celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Během dvou týdnů od 21. května do 4. června opět ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst zdarma přístupným programem nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení i výstav.

Cílem festivalu je nejen představit práci jednotlivých ZUŠ, ale i upozornit na roli uměleckého vzdělávání. ZUŠ v České republice aktuálně navštěvuje téměř 250 000 žáků a studentů. „Vždy mne překvapuje kvalita programu, se kterým se ZUŠ do festivalu zapojují, a cítím velký vděk i úctu ke všem kolegům pedagogům, kteří se dětem s láskou a nasazením věnují. Systém základního uměleckého vzdělávání je v celosvětovém měřítku unikátem a máme být na co hrdí,“ říká ředitelka ZUŠ Open Irena Pohl Houkalová.

Dlouhodobým posláním festivalu je také podpořit spolupráci mezi jednotlivými školami napříč regiony a rozvíjet vzájemnou inspiraci. V letošním roce se tak uskuteční řada společných krajských projektů. Pod tradičním festivalovým mottem „ZUŠ Open pomáhá“ budou na programu i akce s významným sociálním přesahem směrem k pomoci potřebným a se zapojením žáků se zdravotním handicapem či sociálním znevýhodněním. Mimořádnou pozornost věnuje festival ZUŠ Open letos literárně-dramatickým oborům.

Sedmý ročník festivalu se symbolicky otevře na pražské Kampě v rámci zahájení největší tuzemské přehlídky klasické hudby – mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Během letních měsíců pod hlavičkou ZUŠ Open zamíří nejmladší umělci na festivaly Smetanova Litomyšl a Maraton hudby Brno.

V České republice funguje 507 základních uměleckých škol, ve kterých studuje na 248 tisíc žáků. Aktuálně nabízejí čtyři základní obory – hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický. Více informací o festivalu naleznete na adrese www.zusopen.cz.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz