Dobývání světových koncertních sálů

Search
Close this search box.

1.10.2015    Lidové noviny    str. 4   Příloha – Česká filharmonie ROBERT HANČ   

Česká filharmonie se bude i ve 120. sezoně věnovat koncertní a projektové činnosti mimo Prahu. Orchestr absolvuje 25 koncertů v zahraničí, dva koncerty v Brně a po jednom koncertu v Ostravě a Litomyšli.

 

            Zatímco v sezoně 2014/2015 se Česká filharmonie vydávala především na západ (zájezdy do Spojeného království, USA, Španělska apod.), v té letošní ji čekají cesty do Japonska a Číny. Japonské turné bude korunováno třemi důležitými koncerty v Tokiu – dvěma v Suntory Hall a jedním v NHK Hall. Orchestr pokračuje také ve znovudobývání světově proslulých koncertních sálů. Po loňském úspěchu v newyorské Carnegie Hall a letošní rezidenci ve vídeňském Musikvereinu se Česká filharmonie po dlouhých třinácti letech vrací do slavné londýnské Royal Festival Hall a po ještě delších patnácti letech do vídeňského Konzerthausu.

 

Její pastorkyňa v Londýně

 

I v nové sezoně převažují zájezdy s Jiřím Bělohlávkem, šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie. Výjimkami jsou krátké zájezdy s hostujícími dirigenty Manfredem Honeckem, Jakubem Hrůšou, Petrem Altrichterem a Semjonem Byčkovem. Důraz je tradičně kladen na propagaci české hudby (skladby Dvořáka, Janáčka, Martinů, Smetany nebo Suka), do zahraničních programů jsou však zařazeny i skladby Ludwiga van Beethovena, Petra Iljiče Čajkovského, Felixe Mendelssohna Bartholdyho nebo Sergeje Rachmaninova. Zájezdovou událostí sezony bude koncertní provedení Janáčkovy opery Její pastorkyňa. Pro londýnskou Royal Festival Hall ji s Českou filharmonií a jedenácti sólisty včetně slavné Karity Mattila nastuduje Jiří Bělohlávek.

 

Broadwayské muzikály

 

Za zmínku stojí rovněž koncerty v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, na nichž zazní výběr hudby ze slavných broadwayských muzikálů, jako jsou Hello Dolly, Les Misérables, My Fair Lady a West Side Story. Českou filharmonii na ně připraví Keith Lockhart, dirigent vyhlášeného Boston Pops Orchestra, a mezi účinkujícími nebudou chybět broadwayští sólisté jako Ashley Brown, Marin Mazzie, Jason Danieley a Rodney Earl Clarke.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz