Litomyšl se chlubí Peckovou i hvězdou z Koreje. A zlevňuje

Search
Close this search box.

 

10.6.2011 Mladá fronta DNES str. 9
Kultura
(vd)

 

LITOMYŠL Koncerty, divadelní představení i pořady pro děti přichystal pro diváky operní festival Smetanova Litomyšl. Jeho 53. ročník začíná dnes a potrvá až do 4. července.
K největším magnetům letošní nabídky patří Dagmar Pecková. Pěvkyně, která nedávno oslavila padesátiny, přiveze svůj projekt Na cestě, v němž se ohlíží za dosavadní kariérou.
Ambiciózním počinem je uvedení Šostakovičovy Symfonie č. 13 Babí jar, kterou festival zařadil při příležitosti sedmdesátého výročí masakru v rokli Babí Jar u Kyjeva, kde bylo nacisty během čtyř dnů povražděno 34 000 Židů. Dílo přednese Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s dirigentem Zdeňkem Mácalem a basistou Petrem Mikulášem.
Z oper letos zazní Pucciniho Turandot, Donizettiho Nápoj lásky a Janáčkova Její pastorkyňa, koncertně budou pod taktovkou Gerda Albrechta provedeny scény z oper Dalibor a Lohengrin. Děti se mohou těšit na pohádkové opery v podání Dětské opery Praha. Festival uzavře galakoncert jihokorejské koloraturní sopranistky Sumi Jo.
Z třiceti pořadů je zatím vyprodáno pouze jedenáct. Pořadatelé se proto rozhodli poskytnout na zbývající vstupenky padesátiprocentní slevu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz