Smetanova Litomyšl mění program, ale bude

WEB , Datum: 20.04.2020 , Zdroj: klasikaplus.cz , Autor: Veronika Paroulková , Celková návštěvnost: 10 000

Národní festival Smetanova Litomyšl se uskuteční, ale v mimořádné a bezprecedentní podobě a v upraveném termínu. 62. Ročník se bude konat od 2. do 12. července a závěrečné tradiční Velké finále se uskuteční až na podzim. Program bude tvořit cyklus exklusivních komorních koncertů. Uskuteční se ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků, interprety budou špičkoví čeští umělci. Nový program bude zveřejněn 8. června a vstupenky se na něj začnou prodávat ve středu 10. června. Původní vstupenky se ruší a festival za ně divákům vrátí peníze. Zahajovací koncert ve čtvrtek 2. července bude v přímém přenosu vysílat Česká televize.

MÚZA NADĚJE jako ročníkové téma přitom zůstává. „Festival v této podobě je symbolem naděje, že se dá každá překážka překonat, jen se nesmíme nechat zlomit. Je nadějí na lepší časy, ale také novou nadějí pro české hudebníky, kteří se budou moci po dlouhé době vrátit na pódium a znovu rozdávat radost posluchačům,“ uvádí ředitel festivalu Jan Pikna. Na počátku půjde do prodeje necelých 50 vstupenek na jeden pořad s tím, že pokud vláda postupně navýší povolený počet shromážděných osob, zareaguje na to i předprode j. „Máme málo informací, nevíme, jak se bude situace vyvíjet a jak bude vypadat na začátku července. Umíme ale dobře improvizovat a snad se dokážeme přizpůsobit všem podmínkám,“ věří ředitel.

Na přípravu dramaturgie se těší umělecký šéf festivalu Vojtěch Stříteský : „Příležitost sestavit program Smetanovy Litomyšle výhradně z komorní hudby je úžasná výzva. Běžně totiž u nás tvoří spíše doplněk k operám a velkým koncertům a zůstává tak trochu ve stínu. Přitom je její zásoba takřka nevyčerpatelná, je tak nádherná a máme pro ni tak skvělé interprety, že bude radostí z ní sestavit doslova náhrdelník plný hudebních démantů.“

Program bude zveřejněn 8. června, vstupenky se začnou prodávat ve středu 10. června. Podpořit organizátory mohou příznivci festivalu také tím, že jim ponechají část dříve zaplaceného vstupného. Pořadatelé se zavázali, že výnos použijí i pro pomoc nezávislým hudebníkům. Podrobné informace o vracení vstupného budou uvedeny na internetových stránkách festivalu, vracet se bude postupně až po otevření prodejních míst. Nárok na vrácení je třeba uplatnit výhradně v místě nákupu, vstupné zaplacené přes internet bude vráceno automatickou návratovou transakcí na účet kupujícího.

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz