Smetanova Litomyšl: program až v březnu

TISK , Datum: 14.01.2021 , Zdroj: Mladá fronta DNES , Strana: 15 , Autor: Jiří Tůma , Vytištěno: 109 368 , Prodáno: 94 148 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 14.01.2021 02:02 , Čtenost: 497 508 , Rubrika: Kraj Pardubický , Země: Česko , GRP: 5,53

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

LITOMYŠL Festival vážné hudby Smetanova Litomyšl obvykle v těchto dnech každý rok zveřejňoval program na následující ročník. Letos tak ale kvůli koronaviru tuto událost posunuje na březen.

„Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ uvedl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Pořadatelé ale zůstávají podle jeho slov optimisty. „Nic jiného nám nezbývá, zatím chystáme program festivalu v plném rozsahu a případně jej budeme operativně upravovat podle podmínek,“ řekl Stříteský. Právě proto je zveřejnění programu 63. ročníku Smetanovy Litomyšle odloženo až na konec března. Předprodej vstupenek by pak měl začít 14. dubna. Smetanova Litomyšl se má konat od 10. června do 6. července a v nabídce by měla mít čtyřiačtyřicet pořadů s nejlepšími tuzemskými, ale i zahraničními umělci.

Hlavním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova, jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí. Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, které se tak trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali. „Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července. Myslím, že jsme v roce 2020 dokázali, že umíme improvizovat a najít řešení každého problému. Věříme proto, že Smetanova Litomyšl v roce 2021 bude,“ dodal ředitel festivalu Jan Pikna.

Region vydání: Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz