Udali 8,5 tisíc lístků za 90 minut

Search
Close this search box.

7.3.2013 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Pardubický (dp)

 

O Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je opět velký zájem. V první den prodeje vstupenek si lidé objednali dvě třetiny všech nabízených míst

LITOMYŠL V prvních devadesáti minutách předprodeje vstupenek na 55. ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl si lidé včera dopoledne objednali dvě třetiny všech nabízených lístků. Nezbylo ani jedno volné místo na sedm pořadů. Podle očekávání zmizely lístky na Mou vlast v podání České filharmonie s jejím novým šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem.
Pořadatelé nyní mají objednávky na 8,5 tisíce vstupenek, když jich v on-line systému nabídli celkem 13,5 tisíce. Festival má v červnu na programu 23 pořadů, od 30. června bude pokračovat pěti večery s barokní hudbou v Nových Hradech.
„Měli jsme letos z prodeje trochu obavy, protože jsme museli zvýšit cenu vstupenek na některé pořady. Po prvních hodinách se ale ukázalo, že obavy byly zbytečné, zájem je stejný jako v minulých letech," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.
Ve skutečnosti bude letos obtížnější se na festival dostat, je tentokrát menší a do prodeje šlo o šest tisíc vstupenek méně než loni. Velkým lákadlem letošního ročníku bude mimořádná sestava oper. „Uvádíme hned pět velkých operních titulů a některé menší, ale určitě nezanedbatelné kusy," řekl dramaturg festivalu Vojtěch Stříteský. Příznivci Giuseppe Verdiho ocení uvedení jeho oper Sicilské nešpory a Othello. Některé inscenace představení, jako Smetanovy Dvě vdovy či Mozartova Dona Giovanniho, ještě nikdo neviděl, premiéru budou mít na svých scénách až v květnu.
Mezi pořady vyprodané v prvních devadesáti minutách patřila právě Mozartova opera Don Giovanni, či Koncert na přání – Vojtěch Dyk & B-Side Band bandleadera Josefa Buchty. I o další pořady je zájem. „U ostatních mizí vstupenky rovnoměrně, nejhůře jsou na tom Sicilské nešpory, avšak i zde byla po devadesáti minutách prodána půlka kapacity, což je skvělé," uvedl Pikna.
I na zdánlivě vyprodané pořady mohou zájemci sehnat lístky. První možnost budou mít o půlnoci mezi 11. a 12. březnem, kdy začnou padat nezvyzvednuté rezervace z prvního prodejního dne. Druhého května se uvolní některá místa rezervovaná pro sponzory, hosty či mecenáše. „Stále to má smysl zkoušet," uvedl Pikna.

Foto popis| Festival Dostat se na Smetanovu Litomyšl bude letos těžší. Bude k dispozici méně představení, tím pádem i vstupenek.
Foto autor| Foto: archiv MAFRA

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz