Večerní Radiožurnál 

Search
Close this search box.

RÁDIO, Datum: 28.05.2023, Zdroj: ČRo Radiožurnál, Zpráva: 1, Datum importu: 29.05.2023 08:20, Poslechovost pořadu: 31 572, Pořad: 21:30 Večerní Radiožurnál, AVE: 5 362 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,35

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

MLUVČÍ

21 hodin a 30 minut. To je čas zpráv a Jany Guldy.

Jana GULDA, moderátorka

Nové členy bankovní rady do budoucna možná nebude jmenovat jenom prezident, poradce prezidenta Petra Pavla. Ekonom David Marek, to řekl České televizi. Tým prezidentských poradců podle něj debatuje o změně ústavy, která by do procesu jmenování členů Rady centrální banky zapojila ještě senát. Prezident podle současných zákonů jmenuje členy bankovní rady sám. Podle Marka by bylo vhodnější, aby měl systém nějakou pojistku. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil posílit ostrahu hranic. Pohraniční stráž, která je součástí tajné služby FSB, má podle Putina zajistit rychlý pohyb ruských vojenských i civilních vozidel a nákladů z Ruska na okupované části Ukrajiny do ruské belgorodské oblasti tento týden z Ukrajiny vpadly dvě ozbrojené skupiny Rusů bojujících na straně Ukrajiny. V Kostelci nad Černými Lesy, Bižlovce a dalších sedmi obcích začne od 1. června. Platit zákaz zalévání zahrádek, mytí aut a napouštění bazénů z vodovodu. Potrvá do konce srpna. Podle vodárenské společnosti energie AG Kolín spotřeba pitné vody v létě stoupá a kapacita vodojemu v oblasti nižší než poptávka. Cenu Marka Ravenhela za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu získal režisér Petr Hašek, ocenění dostal za historické drama, které s dnešním nadhledem vypráví příběh popravy českých pánů katem mydlářem, hra se jmenuje podle počtu popravených pánů 27. Ve finském Tampere se rozhoduje o hokejových mistrech světa. Závěr základní hrací doby finálového utkání Kanady s Německem sleduje František Kuna.

MLUVČÍ

Smetanova Litomyšl, národní festival s dechberoucím geniem loci, 35 pořadů voní tématem krásných časů Belle Époque. Litomyšl jimi vykvete od 15. června zahajovací koncert České filharmonie s Tomášem Netopilem. Othello, Prodaná nevěsta, Schönbergovy Písně z Gurre a mnohé další. Více na Smetanova Litomyšl.cz, hlavním mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz