Vstupenky na festival už od zítra!

Search
Close this search box.

1.3.2011 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (ik, čtk)

 

Již zítra začíná předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl. Minulý týden potvrdil prezident Václav Klaus, že nad 53. ročníkem festivalu přebírá záštitu.

Litomyšl – Jen několik hodin zbývá do začátku předprodeje vstupenek na 53. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Předprodej začíná již zítra přesně v deset hodin dopoledne. Lidé mohou lístky koupit v informačních centrech, kanceláři Smetanovy Litomyšle, ale také na internetu.
Letošní ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl opět doprovodí výtvarné aktivity. Pilotní výstavou budou tentokrát kresby Bohuslava Reynka, který zemřel před čtyřiceti lety. Doprovodný program obsahují i další výstavy. „Reynkovy kresby pocházejí z pozůstalosti a nebyly dosud nikdy souborně vystaveny," uvedl Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl. Výstava bude zahájena v sálech zámeckého pivovaru 10. června a potrvá do 6. července.
Cyklus výstav Smetanova výtvarná Litomyšl obsahuje tento rok také obrazy Aleše Lamra z posledního období, které vystaví Galerie Miroslav Kubík na Smetanově náměstí. Speciálně vytvořené mahlerovské grafiky Zdeňka Sýkory budou k vidění ve White Gallery v nedalekém Osíku. Galerie Kroupa v Litomyšli představí výstavu děl slavných žáků Josepha Maxmiliána Haushofera.
Výtvarná a hudební Smetanova Litomyšl se propojí 19. června koncertem nekonformní huby podle grafických partitur Milana Grygara, jež provede soubor MoEns v novém kostele Církve bratrské. Během festivalu si mohou návštěvníci také prohlédnout festivalové zákulisí a využít nižšího vstupného na litomyšlský zámek.
Záštitu nad 53. ročníkem Smetanovy Litomyšle převzal prezident České republiky Václav Klaus.

Více k tématu: svitavsky.denik.cz/smetanovalitomysl

Foto popis|
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz