Bouřka, další hráč na bicí

Search
Close this search box.

27.6.2008 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Pardubický
(jah)
Litomyšl – Tureckého klavíristu Fazila Saye měla při středečním koncertu na festivalu Smetanova Litomyšl doprovázet jen brněnská filharmonie. Neplánovaně se k ní však přidal další hráč na bicí. Kanonáda hromů s působivými světelnými efekty a proudy vody však byla tak silná, že celé představení zkazila. Koncert skončil po první půli.
"Bylo to strašidelné. Padaly stromy, tašky létaly vzduchem. Pro nás byla výhoda, že skončila první polovina koncertu a lidé nestačili vyjít před zámek, všechno se strhlo během krátkého okamžiku. Stromy padaly do míst, kde jsou stánky a kam se jindy návštěvníci chodí občerstvovat," řekl Jan Pikna, ředitel Smetanovy Litomyšle.
Pod umělou střechou nad hledištěm nezůstal nikdo, déšť a vítr se dostaly pod ni a trhaly "nebesa" z textilií. Téměř současně vypnula elektrika, návštěvníci se tlačili v tmavých chodbách.
Pořadatelé nakonec program definitivně ukončili. "Občas se stává, že se koncert kvůli dešti přeruší, ale to, co se stalo ve středu, bylo zcela mimořádné. Bernsteinova symfonie Kadiš ve druhé části progamu měla být jedním z vrcholů letošní Smetanovy Litomyšle," uvedl Jan Pikna.
Diváci však budou mít možnost poslechnout si skladbu znovu. "S účinkujícími jsme se dohodli, že ji dáme na program v příštím roce. Doporučuji všem, aby si schovali vstupenku, protože za rok dostanou na tento pořad slevu," dodal Pikna.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz