ŘEKLI O LITOMYŠLI: Festival je vynikající

Search
Close this search box.

4.7.2007 Svitavský deník str. 6 Smetanova Litomyšl4.7.2007 Svitavský deník str. 6 Smetanova Litomyšl

Leoš Svárovský dirigent: Litomyšl vždy přináší něco nového, potkám zde spoustu známých. Žijí tu úžasní lidé a je tu skvělé publikum. Moje láska k Litomyšli šla tak daleko, že jsem se tady oženil. Festival je takovou pomyslnou tečkou za sezonou.

Tomáš Černý tenorista: Týdenní zkoušku s Národním divadlem jsem si užíval. Chodil jsem běhat, protože jogging před představením rozproudí krev. V Praze jsem si kvůli tomu pořídil byt u Kunratického lesa. Sto metrů od domu mámpřírodu.

Běla Gran Jensenová, zakladatelka Stonožky: Operní festival patří mezi privilegovaná místa, protože zde mám protekci. Všichni jsou na mě moc hodní. Vědí, že koncerty jsou pro mě úžasným zážitkem, srovnatelným, ba ještě lepším, než v Metropolitní opeře.

Thomas M. Messer, světová legenda umění: V Litomyšli se cítím být poctěn zájmem a jsem jí vděčen. Zvyšuje moji důležitost a zásluhy, když zde předpremiérově promítli dokument vybraných úseků z mého života v americkém Guggenheimově muzeu.

Torsten Kerl, německý tenorista: Litomyšl jsem si prohlédl s manžlekou a dcerou. Obědvali jsme v ukrajinské restauraci a navštívili místa spjatá s Bedřichem Smetanou. Umělecký ředitel nás provedl místy, která zůstávají veřejnosti nepřístupná.

Foto popis|
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz