Festivalové zahrady: místo, kde zažijete pohodu i zábavu

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 28.02.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES +1 , Strana: 6 , Vytištěno: 133 624 , Prodáno: 108 951 , Rubrika: Příloha – Smetanova Litomyšl , Země: Česko

Obsahové duplicity: 27.02.2020 – Lidové noviny 

Deka rozložená na trávníku, piknikový koš plný dobrot, lahvinka šampaňského… I takovým způsobem se dá strávit čas ve Festivalových zahradách, free zóně Národního festivalu Smetanova Litomyšl. 

Ať už zde chcete pobýt o víkendu, kdy běží program Festivalových zahrad už od desáté hodiny dopoledne až do večera, nebo se v zahradách zastavit jen na chvíli před pořadem Smetanovy Litomyšle, vždy si to užijete.

Festivalové zahrady jsou otevřeny po dobu konání Smetanovy Litomyšle a nabízejí nejen začínající umělce a klasickou hudbu, večerní projekce či přímé přenosy na velkoplošné obrazovce, debaty na pytlích se známými lidmi… O víkendech program servíruje celodenní sled koncertů, divadelních představení, workshopů a programů pro děti. Dramaturgie doprovodné scény Smetanovy Litomyšle si s klasikou hraje, propojuje ji s ostatními žánry, ukazuje její různé podoby.

Nebojte se tedy, že byste se museli obléknout do společenského nebo poslouchat hudbu, která třeba není přímo váš šálek kávy.

Můžeme prozradit, že v programu je třeba Laco Déczi, Marta Töpferová, Aneta Langerová, Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó, Tolstoys, Voila, The Tap Tap, The Cracked Cookies (FR), Police Symphony Orchestra & host Ewa Farna.

Říkáte si ale, že s sebou budete muset brát deku, jídlo a pití… Kdo by se s tím tahal? Omyl. Nemusíte si brát nic. V infostánku vám milerádi zapůjčí deky, ale také deskové hry či knížky. Navíc jsou na trávníku připraveny lehátka a velké sedací vaky. Pokud sluníčko pálí, stín vám poskytnou slunečníky nebo stromy. A jídlo? Restaurace, která sídlí v zahradním stanu, za pěkného počasí griluje steaky, ryby, zeleninu, v podvečer si sem můžete zajít na sklenku vína s nádherným výhledem na město. Můžete si tady také zakoupit piknikový koš, který naplní podle vašeho přání a chuti.

Program na pódiu, společnost rodiny či přátel nebo jen chvíle nicnedělání. To jsou zkrátka Festivalové zahrady. K lenošení na trávníku si pusťte třeba některý z playlistů, které jsou připravené v aplikaci Smetanova Litomyšl. Aplikace vás navíc provede pořady Smetanovy Litomyšle, celým doprovodným programem i probíhajícími výstavami, zkrátka vám díky ní z festivalového dění nic neunikne.

Díky festivalovým partnerům, kteří některé dny v zahradách připravují, je program po celou dobu volně přístupný.

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz