Hradišťan a balet na zámku

Search
Close this search box.

16.6.2010 Svitavský deník str. 9 Svitavsko, servis  ZDENĚK VANDAS

 

SMETANOVA LITOMYŠL 2010

Litomyšl – Společný projekt souboru Hradišťan a baletu Národního divadla s názvem „Ej lásko" se s velkým úspěchem představil v rámci Smetanovy Litomyšle v neděli 13. června.
Souznění zdánlivě zcela odlišných žánrů vyšlo parádně. Litomyšlské vystoupení nebylo však jediným provedením pořadu. Hned v úterý 15. června se konala repríza v Praze, na jedné ze scén Národního divadla, ve Stavovském divadle. Vedení obou souborů našlo společnou řeč v podobě spolupráce šéfa baletu Národního divadla Petra Zusky a duchovního otce cimbálové muziky Hradišťan Jiřího Pavlici.
Představení se skládá nejprve ze samostatných vystoupení obou souborů a závěr patřil oběma tělesům společně. Hlavními aktéry byli vedle členů Hradišťanu první taneční sólisté baletu Národního divadla Nikola Márová, Michal Štípa a Alexandr Katsapov. V Litomyšli byli účinkující odměněni nadšeným potleskem publika. Hezký večer nenarušil ani mírný deštík, který bubnoval na zastřešení druhého zámeckého nádvoří.

Foto popis| EJ LÁSKO. Společné představení populární cimbálovky Hradišťan a baletu Národního divadla sklidilo na festivalu Smetanova Litomyšl velké ovace.
Foto autor| Foto: František Renza (Smetanova Litomyšl)
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz