Janáčkova filharmonie doprovodí v Paříži operní star Annu Netrebkovou

Search
Close this search box.

12.7.2014    Právo    str. 14   Z regionů Denisa Telaříková   

Jubilejní 60. koncertní sezóna Janáčkovy filharmonie Ostrava vyvrcholí skutečně jedinečným koncertem v Paříži. Ostravský orchestr zde dnes vystoupí v předním evropském operním domě Théâtre des Champs Elysées s „královnou operních div počátku 21. století“ Annou Netrebkovou. Představení bude řídit italský dirigent Massimo Zanetti.

 

            Program koncertu je věnován áriím Verdiho a jeho následovníkům z období tzv. verismu.

            „S Janáčkovou filharmonií se setkávám poprvé a jsem s přístupem hudebníků velmi spokojen. Především zvuk smyčců je u ostravského orchestru na vysoké úrovni,“ řekl po zkouškách v Ostravě italský dirigent.

            Na pařížském pódiu doplní Annu Netrebkovou velmi atraktivní italský tenorista Riccardo Massi, který se představil již na mnoha významných operních scénách.

K velkým pozitivům sezóny Janáčkovy filharmonie letos jistě patří také festivalová vystoupení. Především oba koncerty v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, ať už Symfonické tance českých skladatelů s Liborem Peškem, nebo světová premiéra hudební verze „kinoautomatu“ Smartphonie s Janem Kučerou.

            Po pařížském koncertu pak ostravské filharmoniky čekají další zájezdy na podzim. Vyrazí koncertovat do Vídně, Bratislavy a na přelomu roku pak do Číny.

            „V další, tedy už 61. sezóně se naši posluchači mohou těšit opět na velké hvězdy, jako tomu bylo letos, kdy v Ostravě vystoupili klavírní mágové Kirill Gerstein a Alexandr Ghindin, fenomenální klarinetistka Shirley Brillová, ale i domácí umělci jako například houslisté Josef Špaček a Pavel Šporcl, trumpetista Zvolánek, hornista Přemysl Vojta a cembalistka Kateřina Chroboková,“ upozornil ředitel filharmonie Jan Žemla.

 

Regionální mutace| Právo – střední a východní Morava

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz