JEDNOU VĚTOU

Search
Close this search box.

5.3.2019   Divadelní noviny   str. 15   Burza   jas

* Autorský muzikál Offline! vycházející z osm let staré knihy německého novináře a redaktora Süddeutsche Zeitung Alexe Rühleho Bez sítě o zkušenosti člověka, který se na půl roku dobrovolně odřízl od internetu, připravili studenti JAMU v Divadle na Orlí.

* Kanadské divadlo Theaturtle připravuje inscenaci Charlotte, příběh mladé talentované židovské malířky Charlotte Salomon, která nepřežila koncentrační tábor v Osvětimi; na projektu se podílejí hudební skladatel Aleš Březina, britská scénografka a režisérka Pamela Howard a kanadský libretista a herec Alon Nashman. Inscenace bude mít premiéru v červnu v Amsterdamu, následně bude uvedena na festivalu Jaffa v Tel Avivu a po pražském uvedení na Nové scéně zamíří na festival Smetanova Litomyšl.

* Festival Ženy ženám a odvážným mužům proběhne ve dnech 1.–30. března v brněnském Divadle Bolka Polívky a v univerzitním kině Scala; návštěvníci mimo jiné uvidí představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho stálých partnerů, projekci filmů se silnými ženskými hrdinkami a sérii debat u kulatého stolu věnovaných zajímavým ženám, podnikavosti, ambicím a životnímu stylu; více na http://www.divadlobolkapolivky.cz.

* Osmdesát let po brněnské světové premiéře baletu S. Prokofjeva Romeo a Julie v choreografii Iva Váni Psoty uvede ND Brno novou inscenaci tohoto slavného kusu v choreografii Mária Radačovského; balet byl v Brně poprvé uveden 30. prosince 1938 poté, co jej odmítla divadla v Moskvě i Petrohradě. 1 Druhým rokem v brněnském Divadle Polárka probíhá projekt Zavěšená vstupenka; diváci mohou koupit o jednu vstupenku navíc a nechat ji zavěšenou ve foyer divadla, takže na představení do Polárky se mohou přijít podívat děti ze sociálně komplikovaných poměrů; od zahájení projektu v říjnu 2017 diváci nakoupili už téměř sto vstupenek, další věnovalo samo divadlo.

* DISK slaví 20 let, protože 19. února to bylo přesně 20 let ode dne, kdy se poprvé hrálo v nové budově divadla DISK; ve foyer divadla je k vidění malá retro výstava.

* Roztančené jeviště, to je už druhý ročník taneční soutěže herců z pražských divadel, který se uskuteční ve Švandově divadle 14. a 15. března; společně s tanečníky profesionály zde budou tančit například Vladimír Polívka, Ivana Chýlková, Berenika Kohoutová, Karel Heřmánek ml. a další.

* Cenu pro nejlepšího herce v reklamě, o které rozhodlo 15 tisíc diváků, získal Tomáš Jeřábek a těsně za ním se umístil Tomáš Měcháček.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz