Jubilejní Smetanka nabízí noviny

Search
Close this search box.

28.2.2014    Bulvár    str. 13   Publicistika (red)     

Sto devadesát let po narození a sto třicet let od úmrtí Bedřicha Smetany se uskuteční operní festival Smetanova Litomyšl, který ve svém letošním 56. ročníku slaví pětašedesáté naroziny a čtyřicet let od svého obnovení. „Program je hodný šedesátých pátých narozenin,“ tvrdí jeho dramaturg Vojtěch Stříteský.

 

A program je vskutku bohatý, ať už bychom brali v potaz galakoncerty či tématické pořady, například u příležitosti sto let od narození astronoma Zdeňka Kopala. Zájemci o vážnou hudbu se do něj mohou začíst na webu www. smetanovalitomysl.cz. Důležitou informací pro ně pak bude skutečnost, že předprodej vstupenek začne první březnovou středu v 10 hodin dopoledne, ovšem už mezi 1. a 4. březnem bude umožněn nákup takzvaných víkendových balíčků. Novinkou v rámci tradičně enormního zájmu kupujících v předprodeji je také pořadník na uvolněné rezervace, kdy je možné vyzkoušet štěstí u již vyprodaných pořadů.

 

Foto popis| Hejtman Martin Netolický pročítá program letošní Smetanovy Litomyšle, vedle něj ředitel festivalu Jan Pikna.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz