Jubilejní Smetanova Litomyšl s Urbanovou

Search
Close this search box.

27.2.2008 Právo str. 16 Kultura (VLA)27.2.2008 Právo str. 16 Kultura (VLA)

V jubilejním 50. ročníku operního festivalu Smetanova Litomyšl nebudou chybět mistrovská skladatelova díla jako Libuše, Má vlast a Prodaná nevěsta. Hvězdami festivalu budou Eva Urbanová, Dagmar Pecková a Česká filharmonie, tečkou bude ohňostroj na Smetanovu hudbu.
Festival zahájí 18. 6. Libuší se souborem Národního divadla Praha a s Evou Urbanovou v titulní roli. Dagmar Pecková vystoupí na koncertě ve Svitavách a v Litomyšli jako sólistka Dvořákova Requiem. Proti minulým ročníkům bude k dispozici více vstupenek – místo 16 tisíc se zvýší nabídka na 20 tisíc. "Uvedeme i novou inscenaci Prodané nevěsty z Národního divadla v Praze, Mou vlast zahraje Česká filharmonie s Liborem Peškem," uvedl hlavní dramaturg Vojtěch Střítezský. Světovou premiéru bude mít oratorium s biblickým námětem Mojžíš, které napsala Sylvie Bodorová na objednávku festivalu.
Lehčí žánry zastoupí například turecký pianista Fazil Say v pořadu Gershwin – Bernstein. Poslední dva dny festivalu, který končí 15. 7., nabídnou velkou světelnou show Vivat 50. Smetanova Litomyšl na sportovním stadiónu Černá hora a operní koncert s mladými zahraničními zpěváky. Některé akce bude přenášet Český rozhlas, premiéru Mojžíše zaznamená Česká televize.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz