Dagmar Pecková

Search
Close this search box.

11.5.2016    Chvilka pro tebe    str. 22  

Když začínala, vyhodili ji z Národního divadla pro nedostatek talentu. Velká chyba pro celou Prahu – pěvkyně dávno už světového jména u nás od té doby jen hostuje. Jaké další osudové okamžiky ovlivnily její profesní i životní dráhu?

1986 Koncem roku to bude třicet let od jejího prvního koncertu s orchestrem. Tehdy se v Obecním domě představila s orchestrem FOK pod taktovkou dirigenta Jiřího Bělohlávka.

 

38 Až v osmatřiceti se dočkala prestižní Ceny Thálie – ocenění obdržela v roce 1999 za roli ohnivé Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

 

22 Je vynikající kuchařkou specializující se na různé druhy sladkých pralinek. O loňských Vánocích jich napekla dvacet dva druhů, celkem dva a půl tisíce kusů.

 

14 Čtrnáctého června na festivalu Smetanova Litomyšl uvede v premiéře s Epoque Orchestra svou písňovou poctu dílu Kurta Weilla, autora Žebrácké opery.

 

8 Árie osmi ženských postav z nejslavnějších světových oper nazpívala na své poslední album Hříšnice. Všem hrdinkám je společné, že jsou vnímány jako ženy, které zhřešily.

 

2002 Od dubna 2002 2 žije s manželem Klausem Schiesserem a dětmi v malé vesničce na úpatí Schwarzwaldu, deset kilometrů od Freiburgu. Ve vsi dlouho nikdo netušil, že je skvělou mezzosopranistkou.

 

3 Do života jí zasáhli tři muži. Jejím prvním manželem byl novinář Jiří Vejvoda (vpravo). S předešlým d partnerem, cellistou AAss Alešem Kaspříkem (vlevo), má syna Theodora. Se současným mr manželem Klausem Schiesserem mají dceru Dorotheu.

 

Narodila se 4. dubna 55 1961 v Medlešicích na Pardubicku. Před několika týdny tedy oslavila 55. narozeniny.

 

Na konzervatoř se 2 dostala až na druhý pokus. Vzali ji rovnou do druhého ročníku a školou už prošla bez zaváhání.

 

Foto popis|

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz