Krátce

Search
Close this search box.

10.6.2010 Mladá fronta DNES str. 1 Smetanova Litomyšl
Festival zahájí prezident Václav Klaus

Nad 52. ročníkem Smetanovy Litomyšle převzali záštitu prezident Václav Klaus, ministr kultury Václav Riedlbauch a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Všichni se zúčastní zítřejšího zahajovacího koncertu a prezident Václav Klaus festival slavnostně zahájí.

Ve znamení výročí Lucemburků

Zahájení festivalu se zúčastní také velvyslanec Lucemburska. Letošní festival se připojuje k oslavám 700. výročí nástupu Lucemburků na český trůn pořady Vita Caroli a Les Musiciens.

Přidali reprízy čtyř pořadů

Po dvou letech, kdy Smetanova Litomyšl slavila padesátý ročník v roce 2008 a loni 60 let od založení mělo být uvedeno méně pořadů. Protože ale během prvního dne předprodeje bylo prodáno více než dvanáct tisíc vstupenek, rozhodli se pořadatelé festival dodatečně rozšířit.

Pontifikální mše s Dominikem Dukou

Pražský arcibiskup Dominik Duka navštíví Zahajovací koncert Smetanovy Litomyšle, v nedalekém Osíku ale také v neděli 13. června slavnostně zahájí výstavu Stanislava Kolíbala Bílé kresby. Poté bude v Litomyšli v kapitulním chrámu Povýšení svatého Kříže celebrovat pontifikální mši.

Festivalová restaurace na zámku

Po dobu konání festivalu bude přímo v areálu zámku otevřena zahradní restaurace ve velkém stanu. Otevírací doba bude plně přizpůsobena běhu festivalu, bude zde možné povečeřet i v pozdních večerních hodinách, tedy i po skončení představení.

Uprostřed Smetanova náměstí vyroste salaš

Na Smetanovo náměstí se po roce na čtyři dny vrátí Salaš u Franka s vynikajícími slovenskými specialitami. K zážitku ze slovenských dobrot přispěje živá hudba kapel z Litomyšle a slovenské Levoče.

Foto popis|

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz