Krátce

Search
Close this search box.

10.6.2011 Mladá fronta DNES str. 3
Smetanova Litomyšl – příloha
Litomyšl

KLIDNÁ ATMOSFÉRA

Letadla nad Litomyšl nesmějí

Festivalu Smetanova Litomyšl se opět podařilo zajistit letecký klid nad Litomyšlí po dobu konání pořadů v nádvoří litomyšlského zámku. Vyloučen je letecký provoz a zážitek návštěvníků by neměl být rušen žádnými přelety. Bohužel se však stává, že bezletovou zónu někdy nerespektují majitelé malých soukromých letounů, ultralightů nebo motorových rogal. V minulosti se stalo, že i přes zákaz k přeletu došlo. Takový pilot se však vystavuje riziku přísného postihu ze strany Úřadu pro civilní letectví.
PENÍZE Z BRUSELU

Na propagaci přispěla i Evropská unie

Smetanova Litomyšl je důležitou součástí cestovního ruchu Pardubického kraje. Nejenže v období konání festivalu přijíždějí do Litomyšle tisíce návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí, reklamní kampaň spojená s festivalem propaguje zároveň i město Litomyšl a Pardubický kraj. Také proto se podařilo pořadatelům na propagaci získat dotaci z Regionálního operačního programu NUTSII Severovýchod, z níž je spolufinancována řada propagačních tiskovin, plošná inzerce v odborných časopisech a na internetu, vyroben byl také spot pro vysílání v České televizi. V průběhu konání festivalu bude díky Evropské unii možno sledovat zpravodajství v České televizi, na internetu a budou vydávány festivalové noviny. Dotace je poskytnuta nejen na letošní ročník, ale i pro rok 2012.
PROHLÍDKA PAMÁTKY

Diváky přehlídky čeká na zámku sleva

Držitelé festivalových vstupenek mohou letos poprvé využít slevu na návštěvu kterékoli zámecké expozice – klasického okruhu s unikátním barokním divadélkem a kaplí, nového okruhu se sezonní výstavou historických hraček nebo expozice historických klavírů s příběhem svých dřívějších slavných majitelů. „Návštěvníci, kteří předloží vstupenku z kteréhokoliv představení Smetanovy Litomyšle, získají slevu na vstup do historické expozice. Vstupenka pro dospělého stojí 120 korun, po předložení lístku zaplatí 70 korun," uvedla kastelánka litomyšlského zámku Jana Sehnalová.
BABÍ JAR V TELEVIZI

Česká televize natáčela v Kyjevě

Památníky v kyjevském parku, na místě, kde bývala rokle Babí jar a kde se před 70 lety odehrával strašlivý příběh prvního fašistického masového vyvraždění zdejších Židů, natáčel štáb České televize. Spolu s rozhovorem s Vitalijem Nachmanovičem, univerzitním profesorem a historikem, který se dlouhodobě zabývá událostmi v Babím jaru, bude natočený materiál využit v doprovodném dokumentu vysílaném současně se záznamem koncertu Symfonie č. 13 Babí jar Dmitrije Šostakoviče.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz