Lístky na festival prodávají i v Praze v metru

Search
Close this search box.

6.3.2010 Svitavský deník str. 3 Svitavsko IVETA NÁDVORNÍKOVÁ
Litomyšl – První den předprodeje vstupenek na 52. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl prokázal, že na kvalitním umění lidé nešetří ani v období ekonomické krize. „Prodej byl naproti určitým obavám právě z důvodu krize v dosavadní historii rekordní. Během jednoho dne se obsadilo téměř dvanáct tisíc míst. I když je polovina pořadů zcela vyprodána, je stále možno zakoupit vstupenky například na operu Prodaná nevěsta, koncert O čem nám vypráví láska s Dagmar Peckovou nebo i Slavnostní zahajovací koncert," uvedl ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna.
Ti, na které se nedostaly lístky na vybrané pořady, mají ještě naději na získání vstupenek z nevyzvednutých rezervací. Ty se automaticky vrátí do prodeje patnáctého března. „Další šance bude druhého května, kdy do prodeje uvolníme nevyužité rezervy pro sponzory a čestné hosty," dodal Jan Pikna. Vstupenky na operní festival se prodávají především v prodejních místech, kterých má společnost Ticketportal více než pět set po celé České republice. „Zájem o vstupenky byl první den rovněž v prodejních kioscích městské hromadné dopravy v pražském metru, kde ve středu dopoledne činil podíl prodaných vstupenek na Smetanovu Litomyšl mezi ostatními kulturními akcemi devadesát procent," sdělil ředitel Smetanovy Litomyšle.
Během první hodiny se vyprodalo osm pořadů z třiadvaceti. Stále však je dostatek vstupenek na velmi atraktivní pořady, jako je opera Tosca nebo Prodaná nevěsta.
Festival na druhém nádvoří zámku zahájí 11. června koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

svitavsky.denik.cz/smetanovalitomysl

Foto popis|
Region| Východní Čechy

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz