Lístky na Šporcla či Giordaniho stále jsou

Search
Close this search box.

1.6.2012 Mladá fronta DNES str. 3 Kraj Pardubický Jaroslav Hubený


 

LITOMYŠL Hudební festival Smetanova Litomyšl začne za 14 dní a zájemci o lístky mají stále ještě šanci. Vstupenek je dost.
„Pro návštěvníky letošního 54. ročníku festivalu bylo připraveno téměř 27 tisíc vstupenek, z nich je 3 900 stále v prodeji," uvedla mluvčí festivalu Eva Piknová.
Každoročně mizí nejdříve vstupenky na nejatraktivnější tituly, kterým byl letos například recitál Jarka Nohavici nebo téměř všechna operní představení. Pomaleji se prodávají koncerty, oratoria a náročnější pořady, což je třeba případ programu Hudba a slovo se Soňou Červenou s partem uměleckého přednesu.
Pořadatelé doporučují zájemcům čas od času otevřít webové stránky festivalu nebo vytočit telefonní číslo a zjistit aktuální situaci. Zcela vyprodáno je pouze pět představení, na které se vstupenky už zcela jistě neobjeví.
Od březnového zahájení předprodeje se jako vyprodané jevilo mnohem více představení, ale mezitím třeba propadají nevyzvednuté rezervace či se upřesňují požadavky partnerů festivalu.
„Nelze proto věřit fámám, které říkají, že festival je beznadějně vyprodaný a už nemá cenu to zkoušet. Například v minulém týdnu jsme se v tisku dočetli, že vstupenky na projekt scénického provedení Purcellovy opery Fairy Queen v zahradách rokokového zámečku Nové Hrady u Litomyšle jsou zcela vyprodány, přitom je v prodeji na čtyři představení 105 lístků, což při kapacitě 152 míst na představení určitě není málo," říká Piknová. Největším překvapením pro pořadatele je, že zbývají ještě vstupenky na oba koncerty Pavla Šporcla. Jeho letošní téma hudba starých barokních mistrů zatím nezabírá. Cena vstupenek patrně hraje roli v zájmu o koncerty věhlasných operních hvězd, Marcella Giordaniho a Thomase Hampsona, dvou Američanů, kteří vyprodávají sály a operní scény po celém světě.
Jak bývá každoročním zvykem, část budoucích návštěvníků Smetanovy Litomyšle čeká na slevy, kterých se dočkají už od pondělí 4. června. Využít doprodej vstupenek se slevou 50 procent mohou vedle již jmenovaných koncertů využít i zájemci o zahajovací koncert České filharmonie 14. června, ale i o vystoupení japonského Kanagawa University Symphonic bandu, výběr nejlepších choreografií Bohemia baletu, „Osudovou" a další symfonie v podání orchestru Radka Baboráka anebo o barokní árie sopranistky Simony Šaturové.
„Loni těsně před festivalem také o některé pořady zdánlivě nebyl zájem, ale nakonec se vstupenky doprodaly," dodala Eva Piknová.

Foto popis| Plná tribuna O festival vážné hudby Smetanova Litomyšl každý rok projevují zájem tisíce diváků.
Foto autor| Foto: Michal Klíma, MF DNES

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz