Litomyšl oslaví výročí pěvkyně Dagmar Peckové

Search
Close this search box.

2.3.2011 Mladá fronta DNES str. 6 Kultura (vd)LITOMYŠL Vokální skladby budou dominovat 53. ročníku hudebního festivalu Smetanova Litomyšl, který proběhne od 10. června do 4. července. Předprodej vstupenek začíná už dnes.
„Téměř v každém pořadu se letos diváci potkají s lidským hlasem," uvedl dramaturg přehlídky Vojtěch Stříteský. Tedy nejen v operních představeních, mezi nimiž letos bude Pucciniho Turandot z produkce brněnské Janáčkovy opery, Donizettiho Nápoj lásky v podání pražského Národního divadla nebo koncertní průřez operami Lohengrin a Dalibor. Mezzosopranistka Dagmar Pecková oslaví v Litomyšli třicet let své umělecké kariéry galakoncertem nazvaným On the road, v cyklu Hvězdy operního nebe se představí jihokorejská sopranistka Sumi Jo. Významným dramaturgickým počinem by se mělo stát provedení Šostakovičovy Symfonie č. 13 „Babí jar", kterou festival připomene sedmdesát let od masakru více než třiceti tisíc Židů poblíž Kyjeva.
V nabídce je dále hra Petera Shaffera Amadeus, literárně-hudební pořad s verši francouzských básníků v podání Taťjany Medvecké nebo symfonické úpravy písní rockových skupin Queen, U2, Deep Purple a Rolling Stones.

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz