Litomyšl: tenor se probojoval koncertem

Search
Close this search box.

3.7.2007 Mladá fronta DNES str. 8 Kultura VĚRA DRÁPELOVÁ3.7.2007 Mladá fronta DNES str. 8 Kultura VĚRA DRÁPELOVÁ

HUDBA – GLOSA

Hudební přehlídce Smetanova Litomyšl nelze upřít snahu o tvůrčí práci. Například letošní ročník byl zčásti věnován dětem, tedy potenciálnímu budoucímu publiku. V minulých letech se navíc organizátorům podařilo získat řadu špičkových zahraničních zpěváků. Letos se k nim měl zařadit i německý tenorista Torsten Kerl. Ten sice není mediální hvězdou, jakou byl třeba loni Neil Shicoff, nicméně reprezentuje velmi dobrý evropský standard, který v našich podmínkách může leckdy oslnit.
Závěrečný nedělní koncert na zámeckém nádvoří však nebyl zcela regulérní. Kerl přijel silně nachlazený, nevědělo se, zda vůbec vystoupí. Tištěný program byl vydán s upozorněním, že v průběhu koncertu může dojít ke změnám a že v zákulisí je připraven zaskočit slovenský tenorista Michal Lehotský.
Kerl se nakonec koncertem probojoval. Chtěl se představit v různosti stylů – od árie zWeberova Čarostřelce přes dueta z Korngoldova Mrtvého města, Čajkovského Pikové dámy a Bizetovy Carmen až po Wagnerovu Valkýru. Únava se však nedala přeslechnout, hlas nezněl, jak by asi zpěvák chtěl, občas se zaleskl v jasu a síle, ale častěji se ztrácel ve zvuku Pražské komorní filharmonie řízené Alexanderem Joelem. Mezzosopranistka Elena Batouková se představila silným, i když ne příliš tvárným hlasem.
Snad budeme moci Torstena Kerla někdy slyšet v lepší kondici.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz