Litomyšl už chystá svůj festival

Search
Close this search box.

7.2.2013 Mladá fronta DNES str. 1 Kraj Pardubický (jah)

LITOMYŠL Pořadatelé operního festivalu Smetanova Litomyšl zveřejnili jeho letošní program. Předprodej vstupenek zahájí první březnovou středu.
„Smetanova Litomyšl se bude muset uskromnit, ale ne na úkor kvality. V litomyšlské části od 13. do 30. června se uskuteční 23 pořadů, po ní bude festival pokračovat pěti večery s barokní hudbou v Nových Hradech," řekla mluvčí Litomyšle Michaela Severová.
Velkým lákadlem bude mimořádná sestava oper, v novodobé historii festivalu ojedinělá. „Letos půjde o jednu lahůdku za druhou, uvádíme hned pět velkých operních titulů a některé menší, ale určitě ne zanedbatelné kusy," řekl dramaturg Vojtěch Stříteský.
Příznivci Giuseppe Verdiho ocení uvedení jeho oper Sicilské nešpory a Othello. Některé inscenace představení, jako Smetanovy Dvě vdovy či „opery oper" Mozartova Dona Giovanniho vlastně ještě nikdo neviděl, premiéru budou mít na svých scénách až v květnu. Mezi účinkujícími budou letos například Česká filharmonie se svým novým šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. » Více na str. B3

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz