Litomyšl zahájí SOČR a Simon

Search
Close this search box.

18.5.2010 Týdeník Rozhlas str. 6 Aktuálně z Vinohradské  (ap)
Symfonický orchestr Českého rozhlasu (SOČR)s klavíristou Janem Simonem zahájí letošní festival Smetanova Litomyšl. V pořadí dvaapadesátý ročník významné hudební akce odstartuje 11.června a potrvá do 5.července.
Na programu úvodního koncertu bude mimo jiné 2.klavírní koncert Fryderyka Chopina. „Chopin mě provází celý život a možná způsobil mé rozhodnutí věnovat se klavíru,"prozradil Jan Simon. Koncert rozhlasových symfoniků uvede Český rozhlas v přímém přenosu,živě bude vysílat také mahlerovsko-dvořákovský večer O čem nám vypráví láska (4.července). SOČR a další účinkující (Roman Janál,Pražský filharmonický sbor))přednesou i Ebenovu kantátu Pocta Karlu IV. a Dvořákovo Te Deum (v rámci úvodního večera 11.června).
Do Litomyšle letos přijedou největší české operní soubory, přední orchestry a sólisté:Opera Národního divadla v Praze s Prodanou nevěstou,brněnská Janáčkova opera s Mozartovou Kouzelnou flétnou a Dvořákovou kantátou Svatební košile,Státní opera Praha s Pucciniho Toskou a Čajkovského Labutím jezerem. Mimořádnými projekty pak budou hudebně-literární pořad Vita Caroli nebo komponovaný program Ej lásko s baletem Národního divadla Praha a Hradišťanem s Jiřím Pavlicou. V Litomyšli budou hrát Česká filharmonie i Pražská komorní filharmonie či houslista Pavel Šporcl s temperamentní cikánskou cimbálovkou Romano Stilo.
Zahajovací den festivalu je zároveň Dnem Českého rozhlasu -hlavního mediálního partnera akce.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz