Litomyšl je atraktivní pro cestovatele

Search
Close this search box.

3.8.2016    Svitavský deník    str. 3   Svitavsko (aza, red)   

Bezpečnost země hraje velkou roli při výběru dovolené v zahraničí.

 

Litomyšl – V současné době, kdy se zvyšují obavy z teroristických útoků, občanských válek nebo různých nemocí je velmi důležitá bezpečnost země, do níž turisté směřují. Česká republika je v tomto ohledu šestou nejbezpečnější zemí světa, což může být pro mnohé jedním z hlavních kritérií, jestli danou zemi navštíví. Mezi takové cestovatele můžeme zařadit například Japonce. „Japonci jsou asi nejbojácnější národ na světě,“ říká Martina Cílková z japonského zahraničního zastoupení agentury CzechTourism a dodává: „Japonec je sice náročný, ale věrný klient. Nečekejte však zpětnou vazbu například na kvalitu služeb. Nic vám neřekne, na to je až příliš slušný.“ Asijské návštěvníky lze, obzvláště v letních měsících, často potkat i v Litomyšli. Toto město si pro svůj projekt vybrali i bloggeři z New Yorku a zveřejnili dva spoty, které představují TOP 10 míst, která stojí za to v České republice navštívit a TOP 10 hradů a zámků z České republiky. Mezi zámky se z blízkého okolí, kromě zámku v Litomyšli, umístil i zámek v Nových Hradech.

            Litomyšl je jako rodiště Bedřicha Smetany pro své návštěvníky velmi atraktivní a z města by rádi přilákali ještě více cestovatelů.

„Ve spolupráci s CzechTourismem připravujeme celou řadu press tripů přímo do Litomyšle. Ještě letos na podzim by k nám měli přijet novináři z Itálie, Francie a Rakouska. Na zahájení lázeňské sezóny chtějí dorazit novináři z Polska. O Smetanovu Litomyšl projevili zájem novináři z Jižní Koreje čeká nás i odložený press trip ze Skandinávie. Novinářskou cestu do Litomyšle připravuje dokonce i Noemi Benešová-Guerrero, ředitelka zahraničního zastoupení v Číně,“ řekla vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Litomyšl Michaela Severová.

            Zájem o cestování do České republiky roste i u Italů, Němců, Francouzů a Poláků. Kromě toho dorazil v loňském roce do naší země rekordní počet Američanů. Mezi cestovateli z Ameriky pak převažují mladí cestovatelé a starší generace severoamerických penzistů. Z Číny budou brzy létat tři pravidelné přímé linky do České republiky, což je také důkaz zvyšujícího se zájmu o Českou republiku.

 

Foto popis| LITOMYŠLSKÝ ZÁMEKpatřímezi oblíbené destinace.

Foto autor| Foto: Deník

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz