Magická Zuzana Lapčíková

Search
Close this search box.

26.6.2007 Svitavský deník str. 6 Svitavsko MAGDALENA NAVRÁTILOVÁ26.6.2007 Svitavský deník str. 6 Svitavsko MAGDALENA NAVRÁTILOVÁ

Litomyšl/ Křišťálově průzračný hlas muzikantky éterického zjevu nadchl posluchače sobotního koncertu Smetanovy Litomyšle.
S Hudci putovali, jak se pořad Zuzany Lapčíkové a vokálního kvarteta Q-Vox jmenoval, provedla posluchače hudbou několika století. "Cimbál Zuzany Lapčíkové působil v úpravách lidových písní Leoše Janáčka přímo magickým způsobem a její zpěv zrovna tak," vystihl pocity diváků v Muzeu antického umění a architektury hudební publicista Jindřich Bálek.
"Magično, co muzika v sobě má, se dalo krájet," přičítá zpěvačka a cimbalistka atmosféru vlivu antického prostředí a Litomyšli, kde se cítí úžasně.
Aby souzněla s nádherným prostředím, vzala si "antický obleček", jak popsala své šaty. "Je tady neskutečně vnímavé publikum, což jsem poznala po dvou taktech. Co jsem do lidí vyslala, to se mi vrátilo," pochválila spontánní reakci posluchačů na Smetanově Litomyšli.

Foto popis|
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz