Malované na skle pod hvězdami

Search
Close this search box.

21.6.2007 Krkonošský deník str. 15 Tipy – Východní Čechy (red)21.6.2007 Krkonošský deník str. 15 Tipy – Východní Čechy (red)

krátce

Herci Východočeského divadla Pardubice se opět po roce vracejí na Kunětickou horu, letos však ne na nádvoří hradu, kde se úspěšně hrály inscenace Tři mušketýři či Noc na Karlštejně, nýbrž na vyhlídku hradu. V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál Malované na skle o lásce, svobodě a kamarádství, který režíroval Jiří Seydler. V hlavních rolích hrají Josef Pejchal nebo Ladislav Špiner, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Stanislav Lehký. Premiéra se na rondelu hradu Kunětická Hora uskuteční již tuto neděli 24. června od 20 hodin, reprízy se konají 25., 26., 29. a 30. června a 1. července rovněž od 20.00 hodin.
Malované na skle se v plenéru bude hrát i na začátku příští divadelní sezony, a to v termínech 31. srpna, 1., 2., 7., 8. a 9. září od 19 hodin.

hhh

Už dnes začíná v kempu u rybníka Brodský v Červeném Kostelci na Náchodsku hudební alternativní festival Freakfest. Koncertům a hudebním akcím bude kemp patřit i v pátek, sobotu a v neděli.

hhh

Chrudimský kostel Nanebevzetí Panny Marie bude dnes večer dějištěm české premiéry duchovní opery Kristův dotyk současného slovenského skladatele Víťazoslava Kubičky.
Představení se koná měsíc po prvním uvedení díla na Slovensku, a to jako externí program mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Operu nastudovali pod skladatelovým režijním vedením Bratislavští komorní sólisté, sbor Anima Cantanda a řada sólistů s dirigentem Adriánem Kokošem.

hhh

Vsobotu by si příznivci vodních radovánek měli udělat čas a navštívit recesistickou akci s názvem Dřevíčská lávka na koupališti ve Velkém Dřevíči na Hronovsku.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz