Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

15.6.2007 ČT 1 str. 9 18:00 Večerník z Čech15.6.2007 ČT 1 str. 9 18:00 Večerník z Čech

Eva SOUHRADOVÁ, moderátorka
——————–
Litomyšl žije mezinárodním operním festivalem. Už večer začne čtyřicátý devátý ročník Smetanovy Litomyšle. Během sedmnácti dní se odehraje na dvacet představení, a to i v jiných městech Pardubického kraje. Na místě už je Markéta Hýlová. Markéto, čím se večer začne a už jsou přípravy na zahájení u konce?

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka
——————–
Dobrý podvečer tady ze zámku v Litomyšli. Tak už za námi, jak můžete vidět, probíhají poslední chvíle zkoušky před zahájením, před zahájením galakoncertu v podání Evy Urbanové. Ten koncert zahájí ve dvacet hodin, tedy přibližně za dvě hodinky, sám prezident. Bude to vůbec poprvé. Václav Klaus přijede, pronese a samozřejmě se zdrží na celý večer. Eva Urbanová, jak jsem již říkala, to bude hlavní hvězda dnešního večera. Ona tady v Litomyšli oslaví dvacet let kariéry, své pěvecké kariéry se svými hosty. No, a co se týče další pěvecké hvězdy, tak ta přijede až na závěrečný galakoncert, je to jeden z nejlepších a nejslavnějších mladých tenoristů současnosti, jmenuje se Torsten Kerl.

Eva SOUHRADOVÁ, moderátorka
——————–
A podle čeho letos organizátoři sestavovali program?

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka
——————–
Tak samozřejmě, že i letos budou slyšet samé známé věci, třeba Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila, anebo taky třeba Orfova kantáta Carmina burana, ale i letos má podtitul Smetanova Litomyšl, ten zní Ve světě dětí, a proto jsou připraveny operní taktovky, třeba Temlovy Císařovy nové šaty, anebo operní aktovka Zvířátka a loupežníci Otomara Máchy.

Eva SOUHRADOVÁ, moderátorka
——————–
To byla Markéta Hýlová z Litomyšle, díky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz