Mít za sebou symfonický orchestr je zážitek

2.8.2012 Domažlický deník str. 3 Domažlicko JOSEF BABOR

Zpěvák Petr Macháček s kolegyní Dášou Zázvůrkovou dnes představí domažlickému publiku písně Jaroslava Ježka a George Gershwina

Domažlice OE Skladby výrazných skladatelských osobností dvacátých a třicátých let zazpívají dnes od 20 hodin v domažlické Rajské zahradě zpěváci Petr Macháček a Dáša Zázvůrková. S prvně jmenovaným jsme si povídali o pocitech, které zažívá při zpívání, a nejen o nich.

* Na které skladby se posluchači mohou ve čtvrtek těšit?

Jak už název koncertu napovídá, těšit se mohou na písně Jaroslava Ježka a George Gershwina. Zazní písničky, které jsou prověřeny časem a které nám jsou blízké. Tmavomodrý svět, David a Goliáš, Šaty dělaj člověka, Summertime, I got rythm, Somebody lovesmea řada dalších.

* Svůj repertoár máte nastudovaný napevno, nebo do něj postupně přidáváte novinky?

Naše koncerty koncipujeme tematicky. Loni to byl Koncert v barvách SeMaForu, teď přijíždíme s Tmavomodrým světem J. J. a G. G. V hlavě už máme další a další nápady. Program koncertu sestavujeme z písní, které potěší nás i naše publikum.

* Vystupujete také s Pardubickou komorní filharmonií či Českým národním symfonickým orchestrem. Jaký je pro Vás rozdíl, když stojíte na pódiu s větším tělesem nebo pak s Jakub Šafr Triem, které Vás doprovodí v Domažlicích?

Žádný, zpívám rád a je to na mně, doufám, znát (úsměv) Největším zážitkem poslední doby je pro mě koncert na festivalu Smetanova Litomyšl společně s Pardubickou filharmonií a Zatrestbandem. Mít za sebou symfonický orchestr je skutečně velkým zážitkem. Koncertování s Jakub Šafr Triem zase přináší jedinečnou partu přátel, která má radost ze společného hraní.

* Je vám příjemnější těsnější kontakt s publikem při komornějších vystoupeních nebo máte rád i větší sály a větší publikum?

Nezáleží na tom, kolik diváků se sejde, ale jakou atmosféru se nám společně podaří vytvořit. Každý koncert je jedinečným a neopakovatelným zážitkem. Těšímese, že se tady v Domažlicích opět setkáme s diváky, kterým kápneme do noty.

* Představil byste čtenářům krátce vaši pěveckou partnerku Dášu Zázvůrkovou?

Dáša Zázvůrková je herečka a zpěvačka divadla Semafor. Dášu mnozí znají právě z Koncertu v barvách Semaforu. Je to moje milá a talentovaná kolegyně z Dobře placené procházky (jazzová buffoopera J. Suchého a J. Šlitra), kterou jsme spolu hráli v Národním divadle pod režijním vedením Miloše Formana. Koncert Tmavomodrý svět George Gershwina a Jar. Ježka Rajská zahrada Domažlice Čtvrtek 2. srpna, 20.00 hodin

Foto autor| Foto: Ilona Sochorová
Region| Západní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz