Na Smetance ujížděli diváci bez rozdílu věku. Beatbox je potěšil

Search
Close this search box.

 

17.6.2016    Svitavský deník    str. 3   Svitavsko (pš)  

Litomyšl – „Dnes to bude jiné,“ prohlásil moderátor originálního pořadu Smetanovy Litomyšle. Už název #ujizdimNaSmetance nasvědčoval, že se nejedná o operní pořad nebo klasické pojednání vážné hudby. Kvalitní muzika však zněla.

            Operní festival pravidelně nabízí pořad, který je určen pro široké spektrum diváků. To tvořili ve středu odpoledne zahraniční turisté, ale i rodiny s dětmi. Některé nebyly ani školou povinné. Na programu se objevily hudební zajímavosti i perličky koncertních síní. Nechyběla hudba filmového plátna i televizní obrazovky. Součástí byla soutěž o mobilní telefon, kdy diváci pomocí chytrých zařízení odpovídali na hudební hádanky. „Líbil se mi koncert moc a nejvíce hádání. Poznala jsem Křemílka a Vochomůrku,“ řekla osmiletá Anička Nováková. Právě pohádkové melodie patřily mezi nejpopulárnější.

            Skvělým tahem bylo zařadit na post průvodce koncertem jednoho z nejlepší beatboxerů. En. Dru kromě moderování předvedl své umění ve specifickém hraní za použití pouze vlastních úst. O závěrečné vystoupení se postarala talentovaná mladá zpěvačka Monika Bagárová.

Skladby přednesli brněnští filharmonici s dirigentem Pavlem Šnajdrem.

            Mohlo by se zdát, že podobná představení znevažují ráz Smetanovy Litomyšle. Na druhou stranu jen těžko si lze představit lepší způsob, jak dostat do ochozů mladé diváky a seznámit je zábavnou formou s díly hudebních velikánů a ukázat jim krásu vážné hudby.

 

Foto popis| NETRADIČNÍ. Zpěvák En.dru (vlevo) pobavil přítomné diváky, kteří nemuseli vypínat při představení mobily.

Foto autor| Foto: Deník/ Petr Šilar

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz