Nepřízeň počasí

Search
Close this search box.

Většina pořadů Smetanovy Litomyšle se koná na nádvoří Státního zámku Litomyšl jako tak zvané „open air“, tedy „pod širým nebem“. Koncert za vlahého letního večera má nenapodobitelnou atmosféru, avšak ne vždy jsou nebesa nakloněna a někdy do pořadu zasáhne nepříznivé počasí.

Když se rozvine střecha...

Pro případ deště nebo naopak nepříjemného ostrého slunce je do nádvoří vestavěno unikátní zařízení, které je schopno během několika minut téměř celé hlediště zakrýt plachtovou střechou. Pořady se proto konají za každého počasí, pokud je déšť silnější a bubnování kapek na střechu výrazně narušuje poslech, může dojít k přerušení pořadu a pokračování po vynucené přestávce, respektive k posunutí začátku pořadu.

Extrémní počasí

Jedině v případě mimořádně silného vytrvalého deště spojeného s vichřicí by pořad buď nezačal, nebo by byl předčasně ukončen. V takovém případě by došlo k refundaci vstupného, více v článku.

Pozor v sektoru C

Z důvodu ochrany zdiva mimořádně cenné památky před odraženými kapkami nezakrývá střecha nádvoří celé a do okrajových míst hlediště tak může déšť dosáhnout. Tato místa patří do nejlevnějšího sektoru a máte-li na ně vstupenky, měli byste s tím počítat. Ideální je pláštěnka, na okraji je možno roztáhnout i deštník.

Půjčíme vám pléd

Proti chladu si každý návštěvník může u uvaděček bezplatně zapůjčit deku. Je vhodné si ji u vstupu vyzvednout i když se večer zdá teplý, s nastupující nocí a klesající teplotou je velmi příjemné se do ní zabalit.

Festivalové centrum

informace návštěvníkům
+420 461 616 070
info@smetanovalitomysl.cz

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz