Některé festivaly klasické hudby podraží

Search
Close this search box.

29.12.2012 Lidové noviny str. 9 Kultura čtk    

 

PRAHA Někteří pořadatelé festivalů klasické hudby chtějí v příštím roce kvůli nedostatku finančních prostředků či menší podpoře sponzorů a státu omezit programovou nabídku nebo zdražit vstupenky. Důvodem jsou mimo jiné i přípravy na rok 2014, kdy se chtějí zapojit do celosvětového projektu Rok české hudby.
Mírné zdražení ohlásil například mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl. Festival potrvá jen 18 dnů, přesto stejně jako letos nabídne 31 pořadů. „Velkých pořadů bude méně, proto bude i méně vstupenek, a proto trošku zdražíme vstupné. Zahraničních hostů moc nemáme, protože máme méně peněz a chystáme se také na rok 2014," řekl ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna.
Zvýšení sazby daně z přidané hodnoty o jeden procentní bod na 15 procent, do níž spadají vstupenky na kulturní akce, zřejmě ovlivní ceny lístků na festival Dvořákova Praha. Ten zatím zveřejnil pouze dvě akce – dubnový donátorský galakoncert s pianistkou Héléne Grimaudovou a festivalové Verdiho Requiem.
S menším rozpočtem kvůli sníženému příspěvku ministerstva kultury hospodaří festival Pražské jaro, přesto vstupenky zdražovat nebude. Ceny se pohybují mezi 50 až 7500 korunami, ty nejdražší se prodávají na mimořádný koncert Berlínské filharmonie.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz