Operní festival Smetanova Litomyšl dostane od státu víc peněz

Search
Close this search box.

18.9.2014    Mladá fronta DNES    str. 1   Kraj Pardubický (dp)   

LITOMYŠL Stát zatím přispívá na operní festival Smetanova Litomyšl poměrně málo. Organizátoři dostali letos 1,7 milionu korun, což tvoří pouze sedm procent rozpočtu akce. Příští rok ale hudební přehlídka získá o milion korun víc.

 

            Oznámil to náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek po úterním jednání s ministrem kultury Danielem Hermanem.

            „Ministr kultury Herman, který festival letos opakovaně navštívil, nám nyní přislíbil zvýšit letošní dotaci na celkovou částku 2,7 milionu korun. To bude druhá nejvyšší ministerská podpora festivalu za posledních deset let,“ uvedl Línek.

            Pardubický kraj ale čeká, že stát podpoří v budoucnu operní festival ještě vyšší částkou. „Naším cílem je získat dotaci, která bude tvořit přibližně 20 procent celkového rozpočtu. To by v tomto případě byla částka kolem čtyř milionů korun. Jsem rád, že to pan ministr nevyloučil a přislíbil, že další jednání povedeme při přípravě rozpočtu ministerstva kultury,“ dodal Línek. Pro festival je podle něj důležité nejen získat jednorázově vyšší dotaci, ale také možnost počítat s víceletým financováním. Pardubický kraj dává festivalu v rámci svého rozpočtu dotaci 1,5 milionu korun.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz