Ozvěna festivalu Jazz Goes To Town už zítra dorazí do Litomyšle do Klášterních zahrad

Search
Close this search box.

10.9.2010 Svitavský deník str. 12 Svitavsko / u nás doma (sev)

 

Tip Deníku

Litomyšl – Sdružení České dědictví UNESCO a Česká inspirace pořádají spolu s obecně prospěšnou společností Terra Nostra tzv. ozvěny festivalů. V praxi jde vždy o přenesení jedno festivalového představení známého festivalu do jiného města – nejlépe do památky UNESCO či dalších památkových objektů, přesně podle hesla „Žij v živých městech s živými památkami". Každé z měst sdružených v Českém dědictví UNESCO nebo České inspiraci jeden festival „vyváží" a jeden zase „dováží".
Do Litomyšle dovezou známý královéhradecký festival Jazz Goes To Town. Tento festival oslaví v letošním roce již 16. narozeniny. Jde o přehlídku výborné jazzové muziky, na které se pravidelně objevuje i řada světových osobností. Pro Litomyšl spolu s ředitelem festivalu Martinem Brunnerem připravili jednodenní ochutnávku tohoto královéhradeckého festivalu, který je ceněn i v zahraničí. V rámci Dne otevřených dveří památek bude v sobotu 11. září ve 13 hodin zahájena výstava plakátů a dalších tiskovin tohoto festivalu v zámeckém infocentru. Poté se můžeme těšit na celoodpolední nášup jazzu v Klášterních zahradách. Od 15 hodin zde budou postupně hrát Miroslav Hloucal Quartet, Martin Brunner & Jaroslav Šindler, Vibe Fantasy a František Kop Quartet. Tuto parádní muziku dostanou Klášterní zahrady ke svým desátým narozeninám.
A který festival „vyveze" Litomyšl? To asi není těžké uhádnout. Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl se představí tentokrát v Kutné Hoře. V Chrámu sv. Barbory provede v úterý 12. října varhanní koncert vynikající Aleš Bárta. Před samotným koncertem představí několika slovy ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna festival, ale i město Litomyšl.
Celá akce má za cíl oživit památkové objekty, podpořit putování za živou kulturou, ale také propagovat festivaly i města, ve kterých se konají. Realizace festivalových ozvěn by nebyla možná bez dotace z Integrovaného operačního programu. Akce v rámci ozvěn festivalů jsou pro všechny zdarma.

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz