Pardubický kraj přispěje tři miliony korun na turistický marketing

WEB , Datum: 28.04.2020 , Zdroj: seznamzpravy.cz , Strana: 0 , Autor: ČTK , Celková návštěvnost: 1 113 436 , Rubrika: Pardubický kraj

Pardubické hejtmanství podpoří svoji destinační společnost třemi miliony korun, aby měla víc peněz na marketing. Mohl by tím zvýšit zájem o cestování v kraji.

„Nezapomínáme ani na informační centra. Na nejbližší radě pro ně chceme vypsat dotační program. Vnímáme, že kontakt s domácími turisty je důležitý, a myslíme na to,“ řekl krajský radní René Živný.

Destinační společnost ještě před začátkem epidemie začala letos propagovat hrady a zámky, které prezentovala na cestovních veletrzích. „Odliv zahraničních turistů nás nepostihne, jelikož Pardubický kraj má historicky kolem 85 procent domácích turistů. Ale už opravdu potřebujeme, aby se cestovní ruch zpátky nastartoval,“ řekl Živný.

Založení Destinační společnosti Východní Čechy inicioval Pardubický kraj a existuje od začátku roku 2008. Sdružuje zájmová sdružení právnických osob s 11 zakládajícími členy a subjekty v cestovním ruchu.

Pořadatelé řady tradičních akcí v kraji už oznámili, že se letos konat nebudou. Například z původních sedmi festivalů v Poličce na Svitavsku už byly kvůli epidemii koronaviru čtyři zrušeny. Šanci mají ty, které se konají v pozdějším termínu. Hudební festival Smetanova Litomyšl změnila program. Uspořádá cyklus komorních koncertů ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků.

Pardubický kraj například zvažuje, zda v létě podpoří jízdy parních vlaků na Orlickoústecku. Podle hejtmana Martina Netolického by se v srpnu mohlo uskutečnit pět jízd místo deseti a pak jízdy o svátcích 28. září a 28. října. „Z naší strany bude velká snad podpořit cestovní ruch. Ubytovatelé prožívají jedno z nejhorších období za několik desítek let,“ řekl hejtman.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz