Pikna dvakrát manažerem roku

Search
Close this search box.

26.4.2016    Právo    str. 10   Severovýchodní Čechy Zdeněk Seiner   

Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl a zároveň ředitel stejnojmenné obecně prospěšné společnosti, získal titul „Manažer roku 2015 v odvětví Služby pro veřejnost“ a „Vynikající manažer malé firmy“.

 

            Mezi finalisty 23. ročníku prestižní soutěže manažerských osobností byl vybrán také.

            „Když jsem zjistil, že v mém odvětví do finále postoupil také generální ředitel České filharmonie, kterého sám považuji za nejlepšího manažera v české kultuře, nedělal jsem si žádné naděje,“ přiznal své pocity Jan Pikna.

            Odvětví „Služby pro veřejnost“ je však velmi široké a dalším favoritem byl ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje s obrovským množstvím úspěšně zvládnutých záslužných úkolů na svém kontě.

            „Nemyslím, že bych přesahoval jejich manažerské kvality, nejspíš se i členové komise nechali okouzlit festivalem, který se koná v nádherném prostředí památky UNESCO. Vítězství v kategorii firem do 50 zaměstnanců si také velmi považuji, protože odráží i množství dalších aktivit, kterým se v průběhu roku věnujeme. Komise je dokonce nazvala buditelskými,“ dodal dlouholetý ředitel Smetanovy Litomyšle.

            Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl ve své současné podobě patří k největším a nejvýznamnějším kulturním akcím v České republice. Koná se v mimořádně atraktivní lokalitě areálu státního zámku Litomyšl. Opery tvoří základní programovou osu, která je však doplněna velkými i komorními koncerty, baletními a divadelními představeními.

            Smetanova Litomyšl má dlouhou tradici, sahající až do roku 1949. Bývala však regionálním festivalem s několika pořady odehranými během jednoho víkendu, její velký rozvoj nastal teprve na konci dvacátého století. Jan Pikna je ředitelem festivalu od roku 1997, za dobu jeho působení se zněkolikanásobil počet hracích dní, počet pořadů i návštěvníků, průměrná návštěvnost přesahuje 95 %.

            Pikna k opernímu festivalu zběhl ze zcela jiného oboru. Od roku 1984 pracoval jako vývojář prototypů, projektant a programátor automatických technologických linek. V roce 1993 založil vlastní výrobní firmu s elektrotechnickým zaměřením. V roce 1997 se stal ředitelem festivalu Smetanova Litomyšl, provozuje výtvarnou expozici ve sklepení zámku Litomyšl, pořádá cyklus výstav vizuálního umění Smetanova výtvarná Litomyšl a řadu kulturních akcí během celého roku, včetně oblíbených Gastroslavností Magdaleny Dobromily Rettigové.

 

Foto popis|

 

Regionální mutace| Právo – severovýchodní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz