Poradíme vám kam s dětmi o druhém prázdninovém víkendu

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 03.07.2019 , Zdroj: kamsdetmi.com +1 , Autor: Střední Čechy, Obsahové duplicity: 03.07.2019 – kamsdetmi.com N1 URL

Víkend bude krásně letní, tak si ho pořádně užijte. Přinášíme vám tipy kam se s dětmi za zábavou. Vydat se můžete do všech koutů České republiky.

Praha a Střední Čechy

Jak se rodí večerníčky

Jak se rodí večerníčky je název nové interaktivní výstavy pro celou rodinu, kterou si připravilo Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem. Přijďte se pobavit s hrdiny večerníčků Pat a Matem, Včelími medvídky nebo Broučky. Výstava, jejímiž hlavními postavami budou právě šikulové v červeném a žlutém svetru slibuje mimo jiné seznámení s procesem vzniku animovaného filmu, přičemž každá návštěvník si bude moci vyzkoušet vytvořit vlastní pohyblivý obrázek. K dispozici bude také fotokoutek a výtvarná dílna a chybět nebude ani promítání oblíbených pohádek.

Časohled na zámku Mníšek pod Brdy

Nová akce pro rodiny s dětmi se připravuje na zámku Mníšku pod Brdy. V sobotu 6. 7. se můžeme těšit na Časohled aneb historií tam a zpět. Na programu je bitva o hrad, šermířská a taneční vystoupení, ochutnávky polních kuchyní, barokní piknik, ukázky zbraní a střelby, kostýmů a uniforem a vojenská ležení od středověku po 20. století. V zámku budou otevřeny prohlídky pro děti, výtvarná dílna, vyhlídka ve věži a v podkroví zajímavá výstava o vojsku a četnictvu za první republiky.

Prokopská pouť v Příbrami

Největší a nejslavnější česká hornická pouť, kterou doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce, staročeské trhy a občerstvení vás opět pozve do hornického města – Příbrami. Návštěvníci se budou moci také svézt po nové trase důlního vláčku z Ševčinského dolu k někdejší úpravně dolu Vojtěch.

Filmohrátky s ČT

Výstava pro celou rodinu s podtitulem „vše se točí kolem dětí“ je určena dětem i dospělým, kteří si interaktivní formou mohou připomenout slavné televizní seriály pro děti a mládež a zblízka si prohlédnout originální kostýmy a dekorace. Pro zájemce je také určen zábavný filmový kvíz, který si na konci sami vyhodnotí.

Ústecký a Liberecký kraj

Hejnické slavnosti

Po roce se do Hejnic v Libereckém kraji vrací městské slavnosti a vy se máte opět na co těšit. Po celý víkend vás čeká tradiční pouť, lunapark, řemeslný jarmark a na centrálním místě před bazilikou kulturní centrum, kde se vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců. Součástí programu je promítání filmů v přilehlém kině a také výstava soutěže na téma život v Hejnicích.

Pohádkové neděle na Větruši

I letošní léto se malí diváci mohou těšit na tradiční pohádkové neděle v areálu Větruše v Ústí nad Labem. Před zrcadlovým bludištěm se v neděli odehraje první pohádka Vyprávění ovčí babičky. Do areálu se pohodlně dostanete např. lanovkou, která jezdí ze stanice obchodního centra Forum.

Léto na náměstí v Liberci

Liberecké náměstí Dr. E. Beneše každoročně v červenci a srpnu ožívá kulturními a společenskými akcemi. Nejinak je tomu i tento víkend! Páteční večer si můžete s dětmi užít komentovanou podvečerní prohlídku centra Liberce. Sobotní večer bude patřit také dětem, Naivní divadlo Liberec zahraje pohádku O Budulínkovi. V neděli večer mohou pro změnu třeba rodiče vyrazit na latinskoamerický jazz.

Historický víkend na rozhledně Štěpánka

Již po šesté se koná historický víkend na rozhledně Štěpánka v Jizerských horách. Pokud si na toto krásné místo uděláte výlet, těšit se můžete na dobová vystoupení, soutěže pro děti i jejich rodiče nebo dobové ležení s ukázkou zbraní a zbrojí.

Pardubický kraj

Ukončení Smetanovy Litomyšle ve Festivalových zahradách

Nestihli jste si letos zajít na klasiku na Smetanově Litomyšli, nebo jsou na ni vaše děti ještě malé? Tak využijte alespoň posledního víkendu Festivalových zahrad a vyrazte do Litomyšle. Free zóna festivalu Smetanova Litomyšl v Klášterních zahradách bude bavit vás i vaše děti. Dopoledne hraná pohádka, pak projekce a odpoledne koncerty, k tomu doprovodný program i piknik – prostě fajn neděle! A pokud vydržíte až do večera, uvidíte na LED obrazovce přímý přenos závěrečného koncertu festivalu.

Výstava Dětský svět zapomenutých her ve Vysokém Mýtě

Výstava starobylých hraček začíná právě tento týden ve Vysokém Mýtě. Uvidíte mechanické hračky jako zmenšené modely vynálezů technického pokroku, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem, dětské promítačky „Laterna magica“ a nejstarší kinematograf k promítání prvních filmů, modely parních strojů a starých automobilů, dřevěné i kovové stavebnice, kostky a oblíbené společenské hry, loutkové kočárky, pokojíčky pro panenky, plyšové i textilní hračky, pohyblivé postavičky, tancující zvířátka a komické figurky na klíček, plechové vláčky a mnoho dalších hraček oblíbených v časech Rakousko-Uherské monarchie a první Československé republiky. Interaktivní součásti výstavy bude dílna s kovovou stavebnici Merkur, poznávací hra pro nejmenší návštěvníky, nebo třeba promítání historických filmů s animovanými pohádkami, původně určených pro dětské kinematografy.

Královéhradecký kraj

Ze života našich babiček a dědečků v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci

Domek Boženy Němcové vlastnil Augustin Hůlek, který v domku provozoval kupecký obchod. I zde museli vykonávat každodenní činnosti, které dnes už díky moderním technologiím skoro neznáme. Kde bydleli, jak pracovali a jaký vedli život naši předkové? To vše si budou moci děti vyzkoušet. V domku s dvorkem se z nich stanou hospodáři a hospodyně. Nachystají krmení pro zvířátka, zametou dvůr pometlem, připraví do necek vodu na praní nebo nanosí dříví.

Kouzelné létající stroje Leonarda Da Vinciho v Novém Městě nad Metují

Pokud vás vaše prázdninové toulky zavedou do blízkosti Nového Města nad Metují, určitě si nenechte ujít výstavu AERONAUTICA – LÉTAJÍCÍ STROJE LEONARDA DA VINCIHO, která se bude konat v zámecké Galerii Pod Žebrovkou od 1. června do 1. září. Těšit se můžete na fascinující předchůdce dnešních rogal, vrtulníků, padáků a dalších létajících strojů sestrojených podle plánů z tajných Da Vinciho deníků. Všechny exponáty jsou pohyblivé a návštěvníci si je mohou nejen prohlédnout, ale také rozhýbat svou vlastní silou.

Plzeňský

a Karlovarský kraj

Mimořádné prohlídky zámku Zelená hora

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost – zámek Zelená hora je opět otevřen! Navštivte sídlo Černých baronů. Těšit se můžete na několik prohlídkových okruhů věnujících se historii zámku a Nepomucka. V průběhu každého dne na Vás čeká bohatý program – šermířská vystoupení, sokolník,vystoupení historických tanců, tanečních skupin, hudebních skupin – děti si budou moci prohlédnout historické ležení či vystřelit z kuše…

Výstava medvídků na zámku v Tachově

Už jste někdy viděli přes 5000 medvídků ve všech možných podobách na jednom místě? Na tachovském zámku můžete celé léto navštívit takto vyjímečnou výstavu. Představí se vám medvídci ve všech podobách – plyšoví, figurální, keramičtí, textilní, na rytinách, pohlednicích atd. Malí návštěvníci budou mít k dispozici omalovánky s medvědími motivy nebo si mohou složit medvědí origami. Pokud máte doma vyřazené medvídky, můžete je odevzdat do medvědího boxu.

Trauttmansdorffské slavnosti na Horšovském Týně

Druhý ročník dvoudenních zámeckých Trauttmansdorffských slavností se bude konat na zpřístupněném zámeckém nádvoří v Horšovském Týně. Součástí akce budou historické trhy, sokolnické a šermířské ukázky, jízda v kočáru, průvod městem, loutková pohádka pro děti a tvořivé dílny pro všechny (výroba svíček, pletení předmětů z proutí, písařská dílna, navlékání korálků).

Den otevřených dveří – Hamerský domek

Přijměte srdečné pozvání na den otevřených dveří v Hamerském domku u Valče, který se koná v sobotu 6.7.2019. Přijeďte strávit den v přírodě, ochutnat místní dobroty a zjistit, jak pokračuje obnova tohoto krásného místa. K vidění budou práce kovářské, tesařské, hrnčířské, ale také práce s ovčí vlnou či domácí mlékařské výrobky. Připravena je zábava pro děti a večerní živá hudba.

Jižní Čechy

Vystoupení historického šermu ve Slavonicích

Neděle je poslední den, kdy mají návštěvníci státního hradu Landštejn v jihočeských Slavonicích možnost zhlédnout humorná šermířská vystoupení v podání skupiny historického šermu Bravus. Vystoupení se konají několikrát denně dle programu.

Divadelní představení pro malé i velké na hradě Zvíkov

Hrad Zvíkov si na léto připravil několik divadelních představení pro diváky každého věku. Odpolední představení, konaná na hradě, jsou určena dětskému publiku, večerní pak dospělým (ta se odehrávají na nádvoří paláce). V neděli odpoledne se můžete těšit na Zvíkovského raráška.

Vysočina

Se zlatou růží v erbu – divadelní prohlídky hradu Roštejn

Vydejte se o víkendu na hrad Roštejn a zažijte tak oživené prohlídky. Hradem vás provede zakladatel hradu Jindřich, Oldřich a Heřman z Hradce. Nebudou chybět dobové tance, drby z hradní kuchyně, dobré jídlo a pití a své bratry navštíví i Menhart z Hradce, biskup tridentský.

Jelen – mizející král Vysočiny

Jste srdečně zváni na výstavu Jelen – mizející král Vysočiny, která se koná v Regionálním muzeu ve Žďáru nad Sázavou. Dozvíte se něco o zoologii, chovu, způsobech výživy, lovu, trofejích a dalších zajímavostech týkajících se této ušlechtilé zvěře. Poznáte paroží vidláka od šesteráka či korunového desateráka? Víte kde má jelen větrník, pečeť, nebo světla? Co je to šoulačka? Víte jak dlouho jelen žije a rozpoznáte jeho stopu?

Jihomoravský kraj

La Strada Mikulov – festival pouličního umění

Přijďte se podívat na třetí ročník pouličního festivalu. Od pátku do neděle vás v ulicích Mikulova čekají koncerty, nový cirkus, divadlo pro děti, street tatoo, výtvarno, workshpy a další představení.

Slavnosti Pernštejnského panství

Od pátku do neděle jste zváni na již tradiční největší červencovou akci Jihomoravského kraje a tou jsou Slavnosti Pernštejnského panství. Bohatý program pro všechny návštěvníky je připraven nejen na hradě Pernštejn, ale i v samotné Nedvědici, Doubravníku či obci Černvír. Těšte se na jízdu parním vlakem, spoustu šermířských, tanečních a hudebních vystoupení, jarmark, výstavu modelové železnice, praporovou show či show s koňmi.

Zlínský kraj

Retrohrátky – výstava designových hraček z dob minulých

V Baťově Institutu ve Zlíně můžete od 1.7. až do konce prázdnin navštívit výstavu Retrohrátky. Čeká vás mnoho informací z historie a výstava starých her a hraček v původním designu. Jako doprovodný program výstavy jsou pro děti nachystány hravé koutky. Nebudou chybět céčka, nafukovací hračky z Fatry, kovový traktůrek a beruška nebo stavebnice Merkur.

Dětské prohlídky hradu Malenovice

Každou prázdninovou neděli máte s dětmi možnost navštívit zlínský hrad Malenovice a dozvědět se tak něco o jeho historii. Speciální prohlídky jsou připraveny pro všechny malé návštěvníky, a to samotným hradem, ale i jeho okolím.

Moravskoslezský kraj

Letní červencová maškarní Moravice

O víkendu u řeky Moravice mnohokrát zazní „AHOJ“, neboť se zde koná akce vodáků Letní červencová maškarní Moravice. Jak už název napovídá, vodáci budou řeku sjíždět v maskách a ti nejlepší se mohou těšit na odměnu. Podmínkou účasti v soutěži je úspěšné proplutí Mariánského jezu Žimrovicích. Na Mariánském jezu budou všechny masky vyfoceny. Sraz účastníků je ve Vítkově – Podhradí a sjezd skončí u jezu v Brance u Opavy.

Sladké časy v Ostravě

Chystáte se o prázdninách navštívit Ostravu? Chtěli byste město vidět z ptačí perspektivy a zároveň se o Ostravě dozvědět něco více? Od června do září máte každou sobotu možnost vyrazit s průvodcem na prohlídku centra města. V rámci balíčku můžete navštívit jednu z městských dominant – radniční věž a poslechnout si poutavý výklad.

Olomoucký kraj

Bezděkovský levandulový festival

Milujete levanduli? A víte o tom, že v malé vesničce Bezděkov nedaleko Úsova vznikl malý levandulový statek? A právě tady můžete od pátku do soboty zažít dva dny provoněné levandulí, zábavu, dobré jídlo a pití. Hudební program zajistí kapely Mňága a Ždorp, Radečci nebo Argema. Součástí festivalu bude bohatý farmářský trh nebo soutěž o nejlepší bábovku.

Náměšť fest

Léto patří festivalům! V Náměšti na Hané vypukne v sobotu jednodenní hudební festival Náměšť fest, který nabídne odpoledne plné hudby, zábavy a dobrého jídla. Hudební program je velmi lákavý – na festivalu vystoupí rocková kapela Žlutý pes, pop-folkový zpěvák Voxel, oblíbená popová skupina Mirai a chybět nebude ani popové duo Slza.

Více dalších zajímavých tipů kam s dětmi pak najdete na www.kamsdetmi.com

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz