Před osvícenou Fabrikou zněla Modlitba pro Martu

TISK , Datum: 18.11.2020 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 1 560 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 18.11.2020 00:21 , Čtenost: 3 822 , Rubrika: SVITAVSKO / Pardubický kraj , Země: Česko , GRP: 0,04

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Zprávy ze Svitavska

Svitavy – On-line oslavu Sametové revoluce mají za sebou Svitavy. Centrum Fabrika se v úterý večer „obléklo“ do barev trikolory a v on-line koncertu vystoupil brněnský písničkář a violoncellista Pavel Čadek. Tomu předcházela skladba Modlitba pro Martu, která zazněla symbolicky přesně v 17.11 hodin vně budovy. Již brzy bude navíc Fabrika hostit ještě jedno podobné vystoupení.

Ve svitavském klubu Tyjátr měla vystoupit jihlavská kapela XIII. století, nicméně vlivem vládních opatření z původního termínu sešlo. „Domluvili jsme se na náhradním termínu bez nároku na honorář, pomůže nám s tím i svitavské televizní studio CMS, dva externí zvukaři a osvětlovač Smetanovy Litomyšle, všichni dobrovolně a zdarma. Celkem zapojíme až šest kamer,“ přiblížil technické vybavení streamu Vladislav Steinbauer z programového oddělení Střediska kulturních služeb Svitavy. Vysílaný signál opět převezme internetová televize Mall TV, díky které se sledovanost minulého vysílání z Fabriky vyšplhala přes hranici 600 diváků.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz