Program Smetanovy Litomyšle až v březnu

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 12.01.2021 , Zdroj: klasikaplus.cz , Strana: 0 , Autor: Vojtěch Stříteský , Datum importu: 12.01.2021 12:51 , RU / den: 10 000 , Celková návštěvnost: 10 000 , Země: Česko , GRP: 0,11

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Národní festival Smetanova Litomyšl tradičně seznamuje veřejnost s programem nadcházejícího ročníku v lednu. Kvůli stále neuspokojivé epidemiologické situaci tomu bude letos jinak, a tak se kompletní program třiašedesátého ročníku dozvědí lidé až koncem března. Předprodej má být následně zahájen v polovině dubna.

„Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Důvodem obav je nepolevující koronavirová situace, přesto však pořadatelé zůstávají optimisty. „Nic jiného nám nezbývá, zatím chystáme program festivalu v plném rozsahu a případně jej budeme operativně upravovat podle podmínek,“ doplňuje Stříteský. Právě proto je zveřejnění programu třiašedesátého ročníku Smetanovy Litomyšle odloženo až na konec března s tím, že předprodej vstupenek by měl začít 14. dubna.

Konání Smetanovy Litomyšle pořadatelé plánují od 10. června do 6. července. V nabídce by mělo být čtyřiačtyřicet pořadů s nejlepšími tuzemskými, ale i zahraničními umělci. Hlavním letošním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova, jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí. Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, které se mimořádně trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali. „Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července. Myslím, že jsme v roce 2020 dokázali, že umíme improvizovat a najít řešení každého problému. Věříme proto, že Smetanova Litomyšl v roce 2021 bude,“ s optimismem dodává ředitel festivalu Jan Pikna.

O zrušených projektech minulého ročníku a plánech přesunout některé koncerty a představení do ročníku letošního, či dokonce příštího jsme psali zde.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz