Prožívají festival Smetanova Litomyšl také lidé v podzámčí?

Search
Close this search box.

21.6.2008 Svitavský deník str. 2 Svitavsko
Helena Vomáčková, 54 let knihovnice, Osík Festival přivádí mnoho lidí do obchodů a hotely jsou plné. Město Smetanovou Litomyšlí žije úplně celé. Sama chodím vždy alespoň na dvě představení. Už dávno to není akce jen pro vyšší vrstvy.
Jiří Klejch, 39 let obch. zástupce, Janov Na Smetanovu Litomyšl nechodím. Myslím, že by bylo dobré, kdyby se na festivalu objevovali hlavně ti, kteří jsou do vážné hudby zapálení. Někteří lidé se koncertů totiž účastní proto, aby byli vidět .
Petra Benešová, 34 let mateř. dovolená, Litomyšl K městu už festival neodlučitelně patří. Asi na koncerty nechodí všichni Litomyšlané, ale hudební akcí nežije jenom zámecké návrší. Propagace je tak velká, že velkou událost vnímají všichni.
Ondřej Nešpor, 10 let školák, Litomyšl Myslím si, že i školáci v mém věku ví, že se ve městě koná Smetanova Litomyšl. Několikrát jsem už na festivalu byl s rodiči. Na představení chodí také někteří moji kamarádi.
Lenka Vodehnalová, 22 let porod. asistentka, Horní Újezd Festival přináší Litomyšli velkou publicitu. Do města přijíždí cizinci. Myslím si, že Litomyšlané jsou na takovou akci hrdí. Ale festivalem asi žijí hlavně ti, kdo se o vážnou hudbu opravdu zajímají.
Jana Bulvová, 43 let strážnice, Litomyšl Během Smetanovy Litomyšle máme hodně práce, ve městě je moc lidí a platí omezení a uzavírky. Akcí zkrátka žije celé město. Lidé se těší také na doprovodné akce jako je jarmark a mažoretky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz