„Smetanka“ vyprodaná není

TISK , Datum: 11.06.2021 , Zdroj: 5plus2 , Strana: 33 , Autor: (dp, lat) , Vytištěno: 481 073 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 11.06.2021 06:37 , Čtenost: 598 245 , Rubrika: Pardubický kraj , AVE: 70 978,51 Kč , Země: Česko , GRP: 6,65

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Vstupenky na nejatraktivnější pořady

festivalu Smetanova Litomyšl byly rychle rozebrány. Další zřejmě ještě přibudou.

LITOMYŠL/Pár hodin po zahájení prodeje vstupenek měla Smetanova Litomyšl vyprodanou polovinu pořadů a po dalších pár dnech přibyly další. Vyprodáno ale pořadatele rozhodně nemají. Stále jsou v nabídce atraktivní pořady jako Dvořákova Rusalka, opera Evžen Oněgin, koncert České Sinfonietty – Na cestě Evropou, Křest svaté Ludmily, Janáčkův Zápisník zmizelého a další. Navíc by organizátoři, podle postupného rozvolňování, mohli uvolnit do prodeje další vstupenky i na pořady, které již nyní v nabídce nejsou.

„Nabídka by přišla prakticky ihned poté, co by to bylo vládou potvrzeno,“ uvedl umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Zájemci podle jeho doporučení mají sledovat web festivalu. Smetanova Litomyšl začne 1. července a potrvá jedenáct dní. Nabídne třicet pořadů včetně pěti oper. Na rozdíl od loňska bude k dispozici posuvné zastřešení nad druhým nádvořím zámku. Kvůli protiepidemickým opatřením letos organizátoři nepřipravili žádná velká představení, jakými jsou oratoria a kantáty. Podle platných pravidel místa k sezení mohou být obsazena z maximálně padesáti procent. Festival zatím mohl uvolnit do prodeje 10 300 vstupenek, polovinu kapacity. Přibližně dvacet pořadů je vyprodaných. Pořadatelé festivalu však doufají, že budou moci zaplnit sedmdesát procent kapacity. „Máme vstupenky na deset pořadů, ale když to půjde dobře s dalším rozvolňováním, tak bychom mohli ještě v průběhu června přidat vstupenky prakticky na všechny pořady,“ řekl Stříteský.

Šanci mají i zájemci o nejatraktivnější pořady, jako jsou Slavnostní zahajovací koncert České filharmonie, koncert Adama Plachetky či Velké finále – OLÉ! Vstupenky na festival jsou v prodeji na smetanovalitomysl.cz, v prodejní síti Ticketportal nebo na telefonním čísle 461 616 070.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) už dříve kritizoval, že změny v pravidlech rozvolňování kulturu diskriminují oproti ostatním oblastem, například provozování restaurací.

Region vydání: 5plus2 – Pardubický kraj

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz