Smetanova Litomyšl končí koncertem Torstena Kerla

Search
Close this search box.

30.6.2007 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický (pok)30.6.2007 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický (pok)

Litomyšl – Zítra vyvrcholí galakoncertem 49. ročník operního festivalu Smetanova Litomyšl, který přinesl řadu zajímavých koncertů. O jeho zahájení se postarala česká operní hvězda Eva Urbanová, která tak na východě Čech oslavila dvacet let své umělecké kariéry. Divácky úspěšná byla také premiéra Smetanovy Hubičky v podání souboru pražského Národního divadla nebo česká premiéra současné slovenské opery Kristův dotyk.

Hudební svátek zakončí německá hvězda

Zatímco dnes diváci uvidí na druhém zámeckém nádvoří operu Giacoma Pucciniho Manon Lescaut v podání Opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava, definitivní tečku za letošním hudebním svátkem, jímž dva týdny žilo celé město, pak bude zítřejší večerní pořad z cyklu Hvězdy operního nebe. V něm představí své umění Torsten Kerl, jeden z nejlepších současných tenoristů.
Na programu závěrečného galakoncertu, který začíná v Litomyšli zítra v osmnáct hodin na druhém zámeckém nádvoří, budou árie a dueta z oper Čarostřelec, Sedlák kavalír, Komedianti, Piková dáma, Mrtvé město čiWagnerovy Valkýry.
Německého tenoristu Torstena Kerla doplní mezzosopranistka Elena Batouková.
Pražskou komorní filharmonii bude řídit Alexander Joel.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz