SMETANOVA LITOMYŠL

Search
Close this search box.

29.6.2012 Bulvár str. 8 Módní policie 

 

Město Litomyšl se každoročně od půlky června stává na měsíc středobodem kulturních a společenských událostí v naší zemi. Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl patří mezi naše vůbec nejprestižnější akce, což opět potvrdili organizátoři této jedinečné přehlídky. Co se na „Smetance" dělo? Přijel prezident? Sám nebo s manželkou? To zjišťovali reportéři Bulváru.

Foto popis| Zleva: Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje, Václav Klaus, prezident ČR, Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl a Michal Kortyš, starosta Litomyšle Slavnostní zahájení operního festivalu je TOP kulturní a společenskou událostí. Prezident Václav Klaus jezdí na „Smetanku" pravidelně. Podporu festivalu každoročně vyjadřuje i Pardubický kraj a město Litomyšl. Organizátorům v čele s ředitelem Janem Piknou patří velká poklona.
Foto popis| Jakub Hrůša, dirigent Dirigovat zahajovací koncert operního festivalu je poctou pro každého umělce. Jakub Hrůša to s Českou filharmonií zvládl skvěle.
Foto popis| Pavel Šporcl, houslový virtuos Kde nechal Pavel Šporcl svůj pověstný šátek? Že by změnil image?
Foto popis| Marcello Giordani, hvězda operního nebe Galakoncert italského tenoristy Giordana Marcella s mezzosopranistkou Mariannou Kulikovou patřil mezi vydařené projekty. Tleskalo se jak jinak, než ve stoje.
Foto popis| Jarek Nohavica, písničkář a textař Jarek Nohavica to na litomyšlském zámku pěkně rozjel. Jeho představení bylo dávno beznadějně vyprodané.
Foto popis| Fazil Say, turecký klavírista a skladatel Tento výjimečný umělec umožnil obecenstvu neopakovatelný zážitek, z něhož se nemohlo publikum vzpamatovat. Potlesk ve stoje sklidil i od prezidenta.
Foto popis| Václav Klaus, prezident ČR Prezident Václav Klaus je nadšeným fanouškem mezinárodního operního festivalu. Do Litomyšle letos přijel ve své funkci naposledy a symbolicky tak předává štafetu svému nástupci. Prezident dorazil bez manželky Livie a po skončení koncertu odjel zpět do Prahy.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz