Smetanova Litomyšl spustila prodej vstupenek

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 11.06.2020 , Zdroj: Svitavský deník +1 , Strana: 2 , Autor: (jb) , Vytištěno: 1 560 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 11.06.2020 07:53 , Rubrika: SVITAVSKO Pardubický kraj , Země: Česko

Obsahové duplicity: 10.06.2020 – svitavsky.denik.cz 

Litomyšl – Ve středu dopoledne začal předprodej vstupenek na pořady nového programu 62. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl.

Díky poslední vlně uvolnění může festival nabídnout přes 11 tisíc míst. Zahajovací koncert nebo Velké finále patřily k pořadům, o které byl největší zájem. Rychle se vyprodaly také koncerty v zámeckém divadélku. „Díky komorní podobě festivalu se mohou návštěvníci těšit na nová koncertní místa, jako je právě divadélko nebo zámecká kaple. Mají sice menší kapacitu, ale o to intenzivnější zde bude zážitek z hudby,“ řekl ředitel festivalu Jan Pikna. Pokud byl někdo neúspěšný a vstupenky se mu nepodařilo získat, může si u vyprodaného pořadu nastavit hlídacího psa. V noci ze soboty na neděli se totiž do prodeje vrátí nevyzvednuté rezervace a pes sám volná místa zachytí a nabídne je zájemcům v pořadí, jak se zaregistrovali.

Kromě pořadů se vstupenkami ale Smetanova Litomyšl nabízí také koncerty, na které je vstup volný, a navíc v neobvyklých místech. Dva koncerty na lesní roh odehraje Radek Baborák v zámeckém saletu, houslistka Martina Bačová s hobojistou Vilémem Veverkou budou muzicírovat na dvorku zámeckého pivovaru. Pod regionálním muzeem zahraje Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Každý den bude bezplatný koncert také ve Festivalových zahradách. Smetanova Litomyšl 2020 se uskuteční od 2. do 12. července.

Během 11 prázdninových dnů mohou diváci navštívit 35 koncertů oficiálního programu a další v rámci doprovodného.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz